Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Ankara patlaması açıklaması!

18.02.2016 02:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki hain terör saldırısı sonrası konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin meşru müdafaa hakkını, her zaman, her yerde ve her durumda kullanmaktan çekinmeyeceği söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelede veriler kayıplara yenilenin eklenmesinin Türkiye'nin sabrını zorladığını söyledi. Terörme mücadelede kararlılık mesajı veren Erdoğan, "Saldırılara misliyle karşılık verme konusundaki kararlılığımız, bu tür eylemlerle daha da güçlenmektedir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki saldırı sonrası bugün başlayacak olan Azerbaycan ziyaretini iptal etti. Saldırıyla ilgili açıklama yapan

Terörle mücadele konusunda uzun ve acı tecrübelerle dolu bir geçmişi bulunan Türkiye, Allah’ın izniyle, bu saldırıların da üstesinden gelecektir.

Erdoğan, saldırıda hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti. Terörle mücadelede verilen kayıpların Türkiye'nin bu konudaki sabrını zorladığını söyleyen Erdoğan şunları ifade etti;

"Ahlaki ve insani hiçbir sınırı olmayan bu saldırıları gerçekleştiren piyonlarla ve onların arkasındaki güçlerle mücadelemizi, her gün daha kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Birliğimize, beraberliğimize, geleceğimize yönelik olarak, sınırlarımız dışında ve içinde gerçekleşen saldırılara misliyle karşılık verme konusundaki kararlılığımız, bu tür eylemlerle daha da güçlenmektedir.

'MEŞRU MÜDAFAA HAKKIMIZI KULLANMAKTAN ÇEKİNMEYİZ'

Türkiye’nin, meşru müdafaa hakkını, her zaman, her yerde ve her durumda kullanmaktan çekinmeyeceği bilinmelidir. Terör örgütlerini kullanarak ülkemizi ve milletimizi hedeflerinden uzaklaştırabileceklerini sananlar, yanıldıklarını göreceklerdir. Her şehidimiz ve her gazimiz, bu toprakların ilelebet vatanımız olduğunun, bayrağımızın inmeyeceğinin, ezanlarımızın susmayacağının, ülkemizin bölünmeyeceğinin, devletimizin yıkılmayacağının birer ispatıdır.

‘Toprağın eğer uğrunda ölen varsa vatan olduğu’ inancı, 79 milyon vatandaşımızın kalbine, sarsılmaz bir inanç olarak adeta kazınmıştır. Terörle mücadele konusunda uzun ve acı tecrübelerle dolu bir geçmişi bulunan Türkiye, Allah’ın izniyle, bu saldırıların da üstesinden gelecektir. Gerek son saldırıda, gerekse daha önceki saldırılarla ve çatışmalarda verdiğimiz kayıplar, içimizi yaksa da mücadele azmimizi biliyor, bizi daha fazla gayret göstermeye yöneltiyor. Bir kez daha Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum."

Bu haber toplam 1684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri