Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Bahçeli'ye çok sert tepki

24.02.2015 16:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'nin Necdet Özel hakkındaki sözlerine çok sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. kez düzenlenen Muhtarlar Buluşması'ndan Şah Fırat Operasyonu sonrası Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e ağır eleştirilerde bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye sert tepki gösteri. Erdoğan, "Sen onun attığı tırnağın paresi olamazsın" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

ŞAH FIRAT OPERASYONU

Düzenlenen Şah Fırat operasyonuyla hiç bir toprak parçasının kaybedilmediğinin altını çizen Erdoğan "Hafta sonu çok önemli bir askeri operasyonu başarıyla gerçekleştirdik. Suriye toprakları içerinde bulunan Süleyman Şah Türbesini Türkiye Sınırına yakın bir bölgeye taşıdık. Türbenin yeri geçmişte iki kere değişmişti. Bu kez de güvenlik nedeniyle değiştirmek zorunda kaldık. Saygı karakolunda görevli askerlerimizin hayatını tehlikeye atmamak için böyle bir karar aldık. Eğer bu muhalefetin ağzına baksaydık, Allah muhafaza biz yine orada yine operasyon yoluna gitseydik belki de bu kardeşlerimizin bir kısmı bugün hayatta olmayabilirdi.  Siyaset duygusallık götürmez, Akılla bilimle yapılan bir iştir. Siyaset milleti yönetme sanatıdır. Böyle heyecan verelim gaz verelim demekle olmaz." dedi.

BAHÇELİ'YE ÇOK SERT SÖZLER

Operasyonun başarısından dolayı bir kez daha Hükümet ve TSK'yı bir kez daha tebrik eden Erdoğan, Devlet Bahçeli'nin bugünkü gurup toplantısında Şah Fırat operasyonuna ilişkin açıklamalarına sert tepki göstererek, "Her bakımdan başarılı bir operasyon olmasına rağmen birilerinin olumsuz algı oluşturmak için çaba gösterdiğini görüyorum. Oradaki askerlerimiz ve manevi emanetin güveliğini için bunu başka bir yere naklettik. Ülkemize çekip almadık yine halen Suriye topraklarında. Operasyona eleştiriler iftara boyutunu aştı. Kalkıp da Genelkurmay Başkanımıza akla hayale gelmemiş ifadelerle saldıran bu zat, önce aynaya bir bakması lazım. Sen şu anda Genelkurmay Başkanımızın atılacak tırnağının bir paresi dahi olamazsın. Sen terörle mücadele için bu zaman kadar ne yaptın?. Sen sadece Ankara'dan kurusıkı atıyorsun. Önce haddini bileceksin. Bir taraftan da  milliyetçi takılacaksın. Milliyetçi olduğunu söyleyenler bu ülkenin ordusuna bu denli çirkin yakıştırmayı yapanları sizin takdirinize bırakıyorum. Sınırımıza çok yakın bir yerde, coğrafi olarak daha uygun bir yerde türbe için hazırlıklar yapılıyor. Toprak kaybı söz konusu değil." dedi.

''MUHALEFET ESED REJİMİYLE BERABER HAREKET EDİYOR''

Operasyon için hiç bir örgütten destek alınmadığını belirten Erdoğan, Milletimiz bu densizliklerin haddini bilmezliklerin elbette hesabını soracaktır. Türkiye bu operasyonu hiç bir örgütle işbirliği içinde ve izin alarak yapmamıştır. Türkiye kendi karar verme gücüne ve imkânına sahiptir. Ana Muhalefet ve diğerleri Esed rejimiyle beraber hareket etmektedir. Bu operasyona karşı çıkanların yeri onların yanıdır. Süleyman Şah türbesi gündeme gelince hayatları boyunca bir türbenin yanından geçmemiş olanlar bunu konuşur zikreder hale geldi. Aslında bunlar Türbe nedir onu bile bilmezler. Türbelerimiz bu topraklardaki varlığımızın birliğimizin yegâne kanıtıdır. Bunlar nerede hangi şehitliğimiz var bilmezler.  12 yıl önce Çanakkale Şehitliklerinin hali perişandı göreve geldiğimizde hemen el attık ve düzenledik. Şimdi Sarıkamış şehitlerinin olduğu yerde yeni bir çalışma başlattık. Dedem orada şehit oldu. Muhalefete sorun Sarıkamış'a hiç gitmiş mi? Onlara sorsan orası kayak merkezi derler Şehitliklerimizi bilmezler." dedi.

Bu haber toplam 1520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri