Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Baransu'ya çok sert eleştiri

07.12.2013 14:36
Trakya turuna çıkan Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz hafta MGK belgelerini yayınlayan Mehmet Baransu'yu ve Taraf'ı sert bir dille eleştirdi. Erdoğan, bu belgeleri yayınlamanın vatana ihanet olduğunu ileri sürdü.
Başbakan Erdoğan Trakya turunun ikinci gününde Tekirdağ'a geldi. Erdoğan Tekirdağ'da vatandaşlara hitap etti.
 
Konuşmadan satırbaşları;
 
8 Trilyon liralık eserleri bugün Namık Kemal üniversitemize kazandırıyoruz. Tekirdağ ve ilçelerinde farklı kalemlerde 318 trilyon liralık hizmet Tekirdağ ile buluştu. Tekirdağ'da artık yeni bir dönem başlıyor.Tekirdağ artık büyükşehir.
 
 
"BÜYÜKŞEHİRE KARŞI ÇIKMADINIZ MI?"
 
Şimdi bu ana muhalefet ne yüzle gelecek 30 Mart'ta buraya? Ne diyecekler, biz büyükşehiri daha iyi yönetiriz mi diyecekler? Ee siz büyükşehire karşı çıkmadınız mı? Siz büyükşehir nedir bilmezsiniz bile. Artık emaneti ehline vermek sizin elinizde.
 
"GAZİ ÖLDÜKTEN SONRA NE YAPTINIZ?"
 
Tekirdağ'a 72 kilometre bölünmüş yo lvardı. Biz bunu 232 kilometreye çıkardık. 'Demirağlarla ördük yurdu' diyorlar. Gazi öldükten sonra 1 kilometre demiryolu yaptılar mı?
 
"POLİSE TAŞ ATMAK KONUSUNDA BECERİKLİLER"
 
Çevre deyince yeşil deyince ağaç deyince öne çıkan bu sitismarcılar bu kirlilik karşısında sustular. Ergene Çayı’nı neden gelip görmediler. Hani bunlar çevreciydi. Nerde bunların çevreciliği. Laf ola beri gele. Polise taş atmak konusunda maşallah çok becerikliler. Ama işe gelince orada yoklar.
 
SIZDIRILAN MGK BELGELERİ
 
Bu günlerde bir grup gazeteci, köşe yazarı üzerinde gizlilik belgesi olan ve MGK’nın toplantılarındaki bilgilerin sızdırıldığı ortaya çıktı. Şimdi Hükümeti fişlemekle suçlayanlara sesleniyorum. Hükümeti fişlemekle suçlayanlar öncelikle bu istihbari bilgileri acaba bu adamlarınıza, bu yandaşlarınıza kimler sızdırdı. Bunu ortaya koyun. Anayasamızda bu konularla ilgili çok açık net yasaklar var. Devletin öyle mahremleri vardır ki bu bilgileri kimsenin teşhir etmeye hakkı yoktur.
 
"VATANA İHANETTİR"
 
Bununla ilgili olarak Başbakanlık, MGHK ve MİT suç duyurusu yaptı. Şimdi bakıyorum da bazı medya grupları el ele vermiş. Bunlar düne kadar yan yana gelmezlerdi. Devletin mahremini ifşa etmenin adı adı özgürlük değil düpedüz bu vatana ihanettir.


ROTAHABER

Bu haber toplam 1688 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri