Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Başsavcı'ya çağrı

08 Şubat 2009 / 16:22
Erdoğan "AKP'ye kapatma davası açanlar bunları da seyrediyordur" diyerek Yargıtay Başsavcısına göndermede bulundu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Mart'ta yapılacak yerel seçim startını Kocaeli'nde verdi. İlk mitingde Erdoğan'ın hedefinde CHP vardı. CHP'nin Kur'an kursu ve çarşaf açılımları için Erdoğan, "AKP'ye kapatma davası açanlar bunları da seyrediyordur" dedi.

50 civarında ilde miting düzenleyecek olan Başbakan Erdoğan, Kocaeli Perşembepazarı Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti.

Vatandaşların "Vur vur inlesin, Baykal dinlesin" sloganı üzerine, "Bizim vurmayla işimiz yok. Bizim, sevgiyle, barışla işimiz var" diyerek araya giren Erdoğan, 28 Mart 2004'de başlattıkları "Yerel kalkınma hamlesinin ikinci aşamasını Kocaeli'de şahlanarak başladığını" söyledi.

Meydandakileri işaret ederek, "Burada bindirilmiş kıtalar yok" diyen Erdoğan, "Burada Kocaeli halkı var" diye konuştu.

Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığını, 6 yılda çok değiştiğini anlatan Başbakan Erdoğan, "Biz, Türkiye'yi kapalı kapılar ardına saklanan, içine kapanan bir ülke olmaktan çıkardık, Türkiye'yi dünyaya, dünyayı Türkiye'ye açtık" dedi.

Türkiye'nin, artık ekonomisiyle, sanayisi ile, demokrasisi ile dünya liginde üst sıralara tırmandığını kaydeden Erdoğan, bugün artık şehirlerin sadece birbirleri ile yarışmadığını, her bir şehrin, kendi ürettikleri, kendi kültürü ve kendi öz değerleri ile birer marka haline geldiğini anlattı.

Kısır siyasi tartışmalar

Kısır siyasi tartışmalar içinde olmadıklarını anlatan Erdoğan, vatandaşların diğer siyasi partiler aleyhine tezahüratı üzerine, "Biz, ne o parti ile ne bu parti ile bir yarış içindeyiz. Biz, dünya ile dünya şehirleri ile yarış içindeyiz. Biz kendi kırdığımız rekorları yenilemenin gayreti içindeyiz" dedi.

Bu nedenle "İşimiz hizmet, gücümüz millet' dediklerini kaydeden Erdoğan, "Biz AK Parti olarak, Türkiye'ye yeni bir anlayış kazandırıyoruz. Değişimden, dönüşümden yana tavır alan, ezberleri bozan bir Türkiye inşa ediyoruz. Bu Türkiye'de tüyü bitmemiş yetimin hakkı, artık daha iyi korunuyor. Garip gureba itilip kakılmıyor, işçinin, emekçinin hakkı gasp edilmiyor. Hiçbir ırk, hiçbir din, hiç bir sosyal sınıf bir diğerine üstün sayılmıyor, dışlanmıyor horlanmıyor" diye konuştu.

Kaynak:
Bu haber toplam 934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri