Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan çarpıcı Reyhanlı iddiası

25.05.2013 02:20
Başbakan Erdoğan, Reyhanlı saldırısını gerçekleştirenlerin, CHP heyetini Suriye'ye götürüp Esed ile görüştürenlerle aynı kişiler olduğunu açıkladı.
Başbakan Erdoğan İl Başkanlarıtoplantısında yaptığı konuşmada Reyhanlı saldırısı ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.
 
Erdoğan, Reyhanlı saldırısını gerçekleştirenlerin CHP'li vekillerden oluşan heyeti Suriye'ye götürüp Esed ile görüştüren kişiler olduğunu açıkladı. Erdoğan bu konuyla ilgili ellerinde belgeolduğunu da söyledi.
 
"'CHP'YE EŞLİK EDENLER REYHANLI SALDIRISININ PLANLAYICILARI'
 
Erdoğan, gündemi sarsacak bu durumu şu sözlerle anlattı;
 
"CHP'lilerin, milletimizle çektirdiklerinden çok daha fazla Esed ile çekilmiş hatıra fotoğrafları var. CHP'nin milletvekilleri Diyarbakır'dan çok Şam'a gittiler, Esed ile hatıra fotoğrafı çektiler. Reyhanlı'daki olayların içine karışanların, bunları alıp Esed'e götürdüklerine dair belgeler artık elimizde. İş bu noktaya geldi. Sen neyikonuşuyorsun, hangi Reyhanlı halkının, hangi Hatay'daki kardeşimin yanında olduğunu savunuyorsun. Size elçilik edenler, ne yazık ki Reyhanlı olayının planlayıcıları. Bu işin içinde olanlar."
 
 
KAYNAK: ROTAHABER
Bu haber toplam 1616 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri