Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Demirtaş'a: Özür dileyecek biri varsa sensin

06.06.2015 15:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ağrı'da HDP Lideri Selahattin Demirtaş'ın ''Halktan özür dile'' çağrısına çok ağır sözlerle cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş’ın, “Kendileri bana ulaşmaya çalışmış olabilir ama önemli olan bana ulaşmaları değil. Orada katliama uğrayan bir halk var, arasınlar onlardan özür dilesinler” sözlerine sert tepki verdi.

İşte Erdoğan’ın açıklamaları:

Dün Diyarbakır'da asla tasvip edemeyeceğimiz bir olay meydana geldi. Gerekli açıklamaları yaptık.

“ÖZÜR DİLEYECEK BİRİ VARSA SENSİN!”

Ben niye özür dileyeceğim. Eğer özür dileyecek biri varsa sensin sen. 6-7 Ekim olaylarında vatandaşı sokağa döken sendin sen. 50 kişinin ölümüne sebep oldun. Bu tür bir vahşete sebep olan yine sendir sen.

 

“BİZİM KİTABIMIZDA KAN YOKTUR”

Bizim kitabımızda kan yoktur. Siz daha siyasette çıraksınız ama tehditle yürüyorsunuz. Van'da bilboardlarda musluklardan kan akıyor. Şırnak'ta bunların yaptıkları ortada. Zaten abin dağda. Beraber yürüyorsun. Kimliğin belli kişiliğin belli kalkıp bize özür dile diyorsunuz.

“ESKİ TÜRKİYE HAYALİNDE BİRLEŞTİLER”

Biz manşetlerle vesayetlerle çarpışa çarpışa bugünlere geldik. Ama unutmayın tuzakların üstünde tuzak vardır. Öyle bir tuzak kurduk biz bu işi bitirdik yok öyle bir şey. İlk defa karşımızda bu kadar geniş bir cephe görüyoruz. Asla yan yana gelmeyecek kesimler eski Türkiye hayalinde birleşti.

Bu haber toplam 1224 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri