Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Esad ve Kaddafi'ye Mesaj

24.08.2011 09:30
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a Ankara-Konya Hızlı tren hattının açılış töreninde mesaj verdi.

Başbakan Erdoğan, Libyalı muhaliflerin Kaddafi’nin karargahını ele geçirdiği saatlerde konuştu. Erdoğan, Beşşar Esad yönetimini kastederek 'akıttıkları kanda boğulacaklar' dedi.

Başbakan Erdoğan, Ankara – Konya Yüksek Hızlı Tren hattının açılış töreninde konuştu.

Ankara’dan bindiği ve bir süre kullandığı trenle 1.5 saatte Konya’ya giden Erdoğan, burada Suriye ve Libya mesajları verdi.

Erdoğan, Suriye yönetimini kastederek, 'akıttıkları kanda boğulacaklar' ifadesini kullandı.

"Bayram öncesi Suriye, Libya, Bahreyn ve Mısır’daki kardeşlerim için için dua ediyorum" diyen Başbakan Erdoğan, "Suriye’de akan kan dursun istiyorum. Zulm ile abad olunmaz, zulm ile abad olmaya çalışanlar akıttıkları kanda boğulacaklardır" ifadesini kullandı.

Libya için de dua ettiğini söyleyen Erdoğan, "Kardeşlerimizin, arzu ettikleri güne an ve an yaklaştıklarını görüyorum. Umarız bayrama barışı taçlandırarak girerler" şeklinde konuştu.

Bu arada açılış törenine, Libyalı muhaliflerle bugün Bingazi’de biraraya gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da katıldı. 

Bu haber toplam 1632 defa okunmuştur
İşbirlikçi İktidar
Mustafa Balkaya
Irak işgal edilirken aklınız nerede idi şimdi mi demokrasi havarisi kesildiniz... işbirlikçi iktidara sesi sedası çıkmayan Taseron seçmen yakışırdı. sonunda oldu.
24 Ağustos 2011 Çarşamba 12:43
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri