Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan FLAŞ açıklamalar

04.01.2013 03:43
Başbakan Erdoğan, Ankara'da toplanan Büyükleçilere seslendi. Erdoğan, "Barış için ne bedel ödenmesi gerekiyorsa biz bunu ödedik, ödüyoruz ve ödeyeceğiz." dedi.
Başbakan Erdoğan,  Türkiye'nin geçmişte neden fazla ihracat yapamadığının iyi anlaşılması gerektiğini belirtirken büyükelçilere büyük görevler düştüğünü açıkladı.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Barış, savaştan çok daha fazla bedel ister. Savaş, kolay olandır. Zor olan barıştır. Biz kolayın değil, zor olanın tarafındayız. Savaşın değil, barışın tarafındayız. Barış için ne bedel ödenmesi gerekiyorsa biz bunu ödedik, ödüyoruz ve ödeyeceğiz. Her an, her imkanımızla savaş için hazırız. Gerektiğinde de topraklarımızı korumak noktasında asla bir tereddüt içinde olmayız ama son ana kadar barış için mücadele eder, son ana kadar barışın tesisi için çabalarız ve çabalıyoruz'' dedi.
 
Başbakan Erdoğan, Esad rejiminin uzun süre ayakta kalamayacağını belirterek Suriye halkı ile yeni bir gelecek kurulacağını söyledi.
 
Başbakan Erdoğan 2020 olimpiyatları için karar mercilerinin etkilenmesi gerektiğini söyledi.  Erdoğan, Akdeniz oyunlarında ilgili ülkenin projeyi yürütememesi yüzünden Türkiye'nin devreye girdiğini anlattı.
 
KAYNAK: AA
Bu haber toplam 3196 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri