Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan HDP'ye sert mesaj!

10.09.2015 00:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'ye dönük çok sert mesajlar verdiği açıklamasında "Terörün yanında saf tutarsanız onun bedelini ödersiniz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile dğzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

Yoğunlaşan PKK saldırılarından dolayı HDP ve HDP belediyelerini suçlayan Erdoğan, "Bir kez daha sesleniyorum. Tercihinizi yapın. Mücadelenizi demokrasiyle mi silahla, kanla mı yöneteceksiniz? Terörün yanında saf tutarsanız onun bedelini ödersiniz." dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

AVRUPA'NIN MÜLTECİLERE TAVRI AHLAKİ DEĞİL

Diyalogların geliştirilmesi gerekiyor.

Bugün de Kıbrıs konusunu da ele aldık.

Mülteciler konusundaki müsbet tavrı takdirle karşılıyoruz.

Avrupa'nın mültecilere kendi konforunu bozmadan yaklaşma tavrı ahlaki değildir.

Mülteciler sorununun ana kaynağı Suriye rejimidir. Bu göç akınından en fazla etkilenen ülke Türkiye'dir.

Irak ve Suriyeli mülteciler olarak 2 milyon insanı ülkemizde misafir ediyoruz. Ülkemiz malesef Avrupa Birliği'nden maddi katkıyı almamıştır.

KİMİ SİYASETÇİLER MÜCADELEYİ ZORLAŞTIRIYOR

Terör her gün yeni canlar almaya devam ediyor. Güvenlik güçölerimiz terör örgütüyle mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Kimi siyasetçilerin söylemleri, yürütülen mücadeleyi zorlaştırıyor. Bu durum karşısında kendisine siyasetçi diyen, TBMM üyesi olan herkesin sorumlu olması gerekiyor. "Size yazık olur, karşılık vermek hakkınızdır, onları anasından doğduğuna pişman edin" sözleri ülkenin sokaklarını yeniden ateşe boğmak isteyen bir zihniyetin dili olabilir. Türkiye'nin sorumlu siyasetçilere ihtiyacı var.

PARTİ BİNALARINA SALDIRILARI KINIYORUM

Parti binasına yapılan saldırıları tasvip etmiyorum, kınıyorum. Bana göre yanlış yapılıyor. Onların da kamu binalarına, vatandaşlarımıza, kamunun araçlarına, vatandaşların araçlarına karşı duyarlılık göstermelerini bekliyorum. Onlardan böyle bir şey göremedik.

Belediye Başkanları iç savaştan bahsedebilir ya da milletvekili bu ülkede nasıl bir iç savaştan bahsedebilir? Sen bu yetkiyi nereden alıyorsun? Aldığı yetki dağdaki teröristlerdir.

"BUNUN TALİMATINI ERDOĞAN MI VERİYOR?"

Buradan tüm milletime sesleniyorum. Güneydoğu, doğu tüm bu bölgelerdeki hendeklerin kazıldığı yerler, buralarda kulklanılan iş makinaları hangi belediyeye ait? Bu makinalar hangi belediye tarafından kiralanmış? Bu belediyeler tarafından hendek kazılıyor. Döşenen mayınlar kimin talimatıyla yapılıyor? Talimatı ben mi veriyorum, Başbakan mı? Yoksa sırtını teröriste dayayanlar mı veriyor? Bu hendekleri kapatan ise valiliklerimiz, kaymakamlıklarımızdır. Bunlar camilerimizi, okullarımızı yakacak kadar ambulanslarımızı kurşunlayacak kadar ileri gitmişlerdir. Bunların talimatını Tayyip Erdoğan mı, Başbakan mı veriyor? Yoksa kendileri mi veriyor? Yaşanan durumu Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a yükleyerek sorumluluklarından kaçmaya çalışıyorlar.

HDP TERCİHİNİ YAPSIN! 

Bir kez daha sesleniyorum. Tercihinizi yapın. Mücadelenizi demokrasiyle mi silahla, kanla mı yöneteceksiniz? Terörün yanında saf tutarsanız onun bedelini ödersiniz.

Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Bu bölücü Terör örgütü sizin temsilciniz olamaz. Bölücü terör örgütünün arkasında olduğu bu siyasi hareket de tamamen illegal görüntü vermeye başlamıştır. Belli saatler arasında sokağa çıkma yasağının olduğu yerlerde bu eş başkanlar gösteri yapmak istediler. Hatta şu anda hükümette olan bir bakan da bir eyleme girişmek istemiş. Şunu bilmeliler ki hukuk neyi gerektiriyorsa hükümet bunun gereğini yerine getirir. Sıfatınız ne olursa olsun. Bu sözlerim sadece bölücü örgütün güdümündeki parti için değil son günlerde ciddi savrulma yaşayan diğer parti için de. Siyasette hesaplaşma yeri sokak değil sandıktır.

Bir kez daha tüm vatandaşlarımızı devletine güvenmeye davet ediyorum. Devlet olarak millet olarka bu ateşi ülkemizin her tarafına yaymak isteyenlerin oyununa izin vermeyeceğiz.

Türkiye hem terörle mücadeleyi sürdürecek hem de gelişmeye, güçlenmeye, 2023 hedeflerine ilerlemeye devam edecektir. Milletimize ve kendi kitlelerine sağduyu çağrııs yapanlara teşekkür ediyorum.

Bir kez daha tüm şehitlerimize başsağlığı diliyorum.;

Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri