Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN'DAN İRAN'A ÇOK AĞIR SÖZLER

19.12.2012 02:52
Başbakan Erdoğan, patriot füzeleriyle ilgili Türkiye'yi tehdit eden İran Genelkurmay Başkanıyla ilgili sert konuştu.

 

Başbakan Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı'nın Türkiye'yi tehdit edenaçıklamalarıyla ilgili, "Genelkurmay Başkanı arada böyle açıklamalar yapar. İran yönetimine bu nasıl söz dediğimizde, kendi düşüncesi derler. Nasıl kendi düşüncesiyse" diye yanıt verdi.

Portekiz Başbakanı ile ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

 

 

Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Şeb-i Arus törenlerine katılmamasına ilişkin, ''Davet etmek bizden. Biz davetimizi yaptık, davete icabet edemeyişiyle alakalı olarak değişik bazı şeyler söylendi, ama Patriotlarla ilgili herhangi birşey gelmedi'' dedi.

İran Genelkurmay Başkanı'nın tehditiyle ilgili Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

"Genelkurmay Başkanı arada böyle açıklamalar yapar. Biz bu nasıl söz dediğimizde kendi düşüncesi der. Nasıl kendi düşüncesiyse. Bizim aldığımız devlet terbiyesinde böyle birdurum yok. Ülkemizin savunması için ne gerekiyorsa biz bu adımları atarız. Biz bu adımı atmış bulunuyoruz. Sadece kendi içinde değil NATO dışında başka ülkeler de kendi içinde bu görüşmeleri yaptı. Bunlar geçici bir süre için şimdilik 1 yıllık süre için patriotlar getirildi.

Bu haber toplam 2666 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri