Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na başkanlık yanıtı

14.05.2016 15:16
Erdoğan: Eğer benim milletim bu ülkede kalkıp da 'Evet biz başkanlık sistemine geçiyoruz' derse, sen de kuzu kuzu takip edersin..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de toplu açılış töreninde konuştu. BuradaKemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Erdoğan, "Eğer benim milletim bu ülkede kalkıp da 'Evet biz başkanlık sistemine geçiyoruz' derse, sen de kuzu kuzu takip edersin.." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na başkanlık yanıtı

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na başkanlık yanıtı İZLE

SİYASİ SAPKINLIK İÇİNDELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ana muhalefetin başındaki, Türkiye'de başkanlık sistemiyle ilgili 'kan dökülür' diyor. Bunlar, siyasi sapkınlık içinde. Bunlar, siyaseti bilmiyor. Bunlar, siyaset cahili. Siyasi literatür cahili. Yani Amerika başkanlık sistemine geçerken kan mı döktü, Güney Amerika'da başkanlık sistemine geçenler kan mı döktü? Bunların hiçbiri yok.

BU KARARI MİLLET VERİR

Bu kararı kim verir? Millet, millet. Senin öyle bir yetkin yok, öyle bir gücün de yok. Eğer benim milletim bu ülkede kalkıp da 'Evet biz başkanlık sistemine geçiyoruz' derse, sen de kuzu kuzu takip edersin." dedi.

"BİZ KANI SADECE KIZILAY'A VERİRİZ"

"10 Ağustos'ta millete gittik mi, gittik. 14 parti bir araya geldiler mi, geldiler. Bu kardeşiniz tek başına onların karşısına çıktı mı?" diyen Erdoğan, "Siz ne yaptınız? Yüzde 52 ile bu kardeşinizi desteklediniz. Onların hali ne oldu, hiç. Yarın olacak olan da budur. Biz kanı sadece Kızılay'a veririz Kızılay'a. Olay bu kadar basit" ifadesini kullandı.

 

 
 
Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri