Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'kredi' cevabı

06.01.2013 12:59
Başbakan Erdoğan Afrika turu öncesi önemli önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gabon, Nijer ve Senegal'i kapsayan ziyaretleri öncesinde Atatürk Havalimanı'nda bir açıklama yaptı.

Erdoğan terör örgütü Pkk ele başı Abdullah Öcalan'ın ev hapsi durumu için de "Bizim iktidarımızda böyle bir şey asla olamaz." yorumunu yaptı.

"YENİ BİR SÜREÇ DEĞİL"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turuna çıkmadan önce İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, İmralı ile yaşanan sürece ilişkin, ''Bu yeni başlamış bir süreç değil. Bizim buradaki bütün gayretimiz, terörle mücadelede başarılı olabilmek, huzur ve refahı tam manasıyla ülkemizin dört bir köşesine getirebilmektir. Bu konuyla ilgili olayın bizim açımızdan iki ayağı var. Bir devlet ayağıdır, iki siyaset ayağıdır. Ama bunu bilmeyenler, anlamayanlar var. Siyasetle, hükümetle veya hükümet etmeyle devleti yönetmeyle devlet mekanizmalarının çalıştırılması arasındaki inceliği ayırt edemeyen siyasetçiler de var. Biz burada bu inceliği koruyarak bir yol takip ediyoruz. Burada da daha önce başladığımız bir süreci devam ettirmenin gayreti içindeyiz'' dedi.

"SEN KREDİYE MUHTAÇSIN"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "AK Parti'ye yeni bir kredi açıyoruz. Çözün sorunu" ifadelerine ilişkin, "Kendisi muhtac-ı himmet bir dede, nerde kaldı gayrıya himmet ede. Sen nereye kredi vereceksin? Sen krediye muhtaçsın bir defa" dedi.

Erdoğan sorulan diğer sorulara ise şöyle cevap verdi:

"ÖCALAN'A EV HAPSİ ASLA OLMAYACAK"

Teröre bulaşmış olanları bağışlayan bir genel af asla söz konusu değildir. İmralı için ev hapsi gibi şeyler uydurulup duruyor. Bizim iktidarımızda böyle bir şey asla olamaz.

İMRALI'DAN TALEP VAR MI?

Her şeyi sizinle paylaşamam. Bunların bir çoğunu uygulamada görürsünüz. Paylaşılmaz ama uygulanır.

ESAD'IN HALKA HİTABI

Kendisinin hala 2014'te devlet başkanlığına aday olmasının bu işi çözeceğini düşünmüyorum. Bunu nihai kararını Suriye halkı verecektir. Bu karar bizim müdahale yetkimiz yoktur.

 

4. YARGI PAKETİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4. Yargı Paketi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:

''Bu çalışmalar çerçevesinde de en kısa zamanda 4. Yargı Paketi'ni de Meclis gündemine getirmek suretiyle çıkarmanın gayreti içerisindeyiz. Fakat şunu çok açık net söyleyeyim; teröre bulaşmış olanları bağışlayan böyle genel bir af asla söz konusu değildir.

Bunun da bilinmesini istiyorum. Örneğin İmralı için ev hapsi gibi şeyler uydurulup duruluyor. Asla böyle bir şey söz konusu değildir. Yani AK Parti'nin iktidarında böyle bir şey olamaz.''

KAYNAK:AA

Bu haber toplam 3208 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri