Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan küçük gazeteciye röportaj

15.01.2013 17:35
Başbakan'ı konuşması boyunca dinledi, herkes kim olduğunu merak etti. İşin aslı grup toplantısının sonunda ortaya çıktı.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , AK Parti Grup Toplantısı'nın ardından 8 yaşındaki Hale Tuana Hançerkıran ile okul projesi için röportaj yaptı. Erdoğan, Turhan Fevzioğlu İlköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencisiTuana ile partisinin grup toplantısının ardından Meclis'teki makam odasında bir süre görüştü ve küçük kızın okul projesi için hazırladığı soruları cevapladı.

Sabah saatlerinde Meclis'e babası ile gelen Tuana, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde kuliste gördüğü Başbakan Erdoğan ile kısa bir süre sohbet etti. Erdoğan, burada ''Benim de senin kadar torunum var. Sen benim adımı biliyor musun?'' diye sordu. Başbakan Erdoğan'ın kulağına ismini söyleyen Tuana, burada okul projesi için kendisiyle röportaj yapmak istediğini belirtti. Erdoğan da grup toplantısının ardından odasında röportaj yapabileceğini söyledi. 

Tuana, bu kısa görüşmenin ardından Başbakan Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'ndaki konuşmasını kürsünün arkasından dinledi. Konuşma sırasında Tuana'nın ara ara Başbakan Erdoğan'ı alkışladığı ve kendisine hediye edilen oyuncak bebekle oynadığı görüldü. Grup toplantısının ardından Tuana ve babasını Meclis'teki makam odasında ağırlayan Başbakan Erdoğan, burada kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Röportaj sırasında 'Yoğun tempoda nasıl enerjik kalabiliyorsunuz' sorusuna cevaben Erdoğan, küçük Hale'ye sırrını açıkladı: "Benim kötü alışkanlıklarım yok. Ben alkol almam, sigara içmem." Çocuklarına nasıl vakit ayırdığını sorusuna da Erdoğan, çocuklarının artık yetişkin olduğunu, 3 çocuğunun evli, 2 erkek, 1 de kız torunu olduğunu söyledi.  Tuana'nın ''Başbakanlık nasıl bir duygu?'' sorusuna Başbakan Erdoğan şu cevabı verdi: ''Sorumluluğu büyük bir o kadar da önemli bir görev. Vatana millete hizmet etme fırsatı veriyor.''


 

KAYNAK: Kadir Karakuş / AA

Bu haber toplam 2584 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri