Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Musul açıklaması

13.06.2014 16:30
Başbakan Erdoğan, Rize'de Musul'daki başkonsolosluğun baskına uğramasıyla ilgili ilk kez konuştu.

Başbakan, Musul'daki Türk konsolosluğunun baskına uğraması ve diplomatlarımızın rehin alınmasıyla ilgili yaptığı ilk açıklamasında, muhalefete de yüklendi. 

İşte Erdoğan'ın o açıklamaları;

Musul'un önemli bir bölümü bu örgüt tarafından işgal edildi. Türkiye'nin Musul'da başkonsolosluğu var. Başka hiçbir ülkenin yok. Irak'taki güvenlik sorunları nedeniyle Musul'daki başkonsolosluğumuzu IŞİD esir aldı. Ve başka bir yere götürdü. Orada tır taşımacılığı yapan şoförlerimiz var. Fabrikalarda çalışan vatandaşlarımız var. 

 

YOĞUN TEMAS İÇİNDEYİZ

Konuyu yakından takip ediyoruz. Anbean her gelişmeden haberimiz oluyor. Uluslararası hukuk alt yapısını da oluşturuyoruz. Sadece başkonsolosluktaki personelimiz ve aileleri için değil, Musul'un bir ilçesinde rehin alınan 31 vatandaşımız için de yoğun temaslarımız var. 

MUHALEFET GİBİ DAVRANMAYACAĞIZ

Temenni ederim ki en kısa zamanda neticeyi alacağız. Türkiye büyük bir ülkedir, soğukkanlı bir şekilde gereğini yapacaktır. Birinci önceliğimiz Musul'daki vatandaşlarımızın can güvenliğidir. Muhalefet gibi davranmayacağız. Çünkü onların sırtında yük küfesi yok. 

BAHÇELİ'YE "SİLAH" TEPKİSİ

Muhalefet katillerle kol kola, biz ise karşısındayız. Biz mazlumun yanındayız. Bahçeli diyor ki hemen asker müdahale etmeli. Hemen diyor orada gereken silahlı girişim neyse bunu da yapmalı. Yahu Bahçeli senin dünyadan haberin yok galiba. 100'e yakın vatandaşımız bunların elinde. Onların başına bir şey geldiği zaman bunu neyle izah edeceksin. Biz tereyağından kıl çekmeye çalışıyoruz. 

Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri