Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan nefret edenler cemaati

12.08.2013 11:52
Yeni Şafak Yazarı Salih Tuna'nın Kemal Kılıçdaroğlu yazısı dillerde. Tuna, Kılıçdaroğlu'nun 'Erdoğan'dan nefret edenler cemaatini' yazdı.

Yeni Şafak yazarı Salih Tuna, Kılıçdaroğlu cemaatini yazdı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Gezi olayları için söylediği "O gençler diktatöre diz çöktürdü" sözlerine takılan Tuna, AK Partililerin paylaşacağı bir yazı kaleme aldı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sivas Divriği'deki Halk Şenliği'nde, 'Her yer Taksim her yer direniş' sloganları üzerine söylediği ''Elbette Taksim'de gençlerimiz bir destan yazdılar… O gençler bir diktatöre diz çöktürdüler. Onun için onların alınlarından öpüyorum…" şeklindeki sözleri Yeni Şafak yazarı Salih Tuna'ı kızdırmış. 

Tuna bugün AK Partililerin paylaşım rekoru kıracağı bir yazıya imza atmış. 'Kılıçdaroğlu Cemaatini' yazan Tuna, bakın listeye kimleri koymuş. 

ERDOĞANDAN NEFRET EDENLER CEMAATİ

Yazısındaki o bölüm şöyle;

"Mensup olduğun 'Erdoğandannefretedenler' cemaatinin her bir kalemi vaktiyle hükümetleri düşürmeye muktedirdi.

Sayın Erdoğan'a karşı şimdi hepsi seninle…

*İstanbul sermayesi arkanda…

*Aydın Doğan medyasının etekleri zil çalıyor…

*Mebzul miktarda 'Gezizekalı sanatçı' da arkanda…

*'Çare Sarıgül'ün de koptu geliyor…

*'Antikapitalist Müslümanlar' da nihayetinde sana çalışıyor. (Sadece 'Müslüman kapitalistlere' karşılar nasılsa; bütün kapitalistlere değil. Hele ki büyük kapitalistlere hiç değil. Baksana, İstanbul sermayesi bayılıyor onlara. )

Salih Tuna, Erdoğan'a diktatör denmesine de hayli sinirlenmiş ve bu konuda da şunları yazmış;

KİM Kİ ERDOĞAN'A DİKTATÖR DİYOR

"Daha evvel bu köşede ifade ettim: Kim ki Sayın Erdoğan'a 'diktatör' diyor, aslında 'Ben darbeciyim' demek istiyor. (Kim ne derse desin, 'Her yer Taksim her yer direniş' sloganı da bu darbecilerin sloganı haline gelmiştir.)

Vesayet rejiminin süngüsünü kıran, ilk kez bu ülkede sivil bir anayasa yapmaya çalışan, demokratik yargı paketleriyle hukukun üstünlüğünü tahkim eden, binlerce şehit verdiğimiz çatışmayı 'çözüm sürecine' sokan, azınlıkların gasp edilen 2,5 milyar dolar tutarındaki gayrimenkullerini iade eden, irili ufaklı birçok darbe girişimine, muhtıraya ve parti kapatma davasına rağmen halkın iradesini çiğnetmeyen bir lidere 'diktatör' demenin başka bir izahı yoktur…

SAKIN OLA Kİ TANKLARIN ÜZERİNE ÇIKARIZ DEMEYİN

Sakın ola kimsecikler bize CHP Grup Başkanvekili İnce gibi, 'Türkiye'de darbe olursa tankların üzerine çıkarız' mavalı okumasın. ('Sincan'da tanklar yürüdüğünde ne yaptığınızı gördük.)

Dersim'i yerle bir edenlere sahip çıkanlara 'demokrat', hiçbir vebali olmadığı halde Dersim'den dolayı özür dileyen Başbakan'a 'diktatör' diyenlerden her şey beklenir.

Mısır'da gündüz gözüyle yapılan darbeye 'darbe' diyemeyenlerin gözlerine baktığınız için 'diktatör' lafını ağzınızdan düşürmediğinizi anlamadığımızı sanmayın.INTERNETHABER

Bu haber toplam 1724 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri