Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Obama yönetimine tepki

07.02.2016 13:06
Türkiye'nin stratejik ortağı Amerika, DAEŞ'le mücadele etsin diye PYD'ye silah veriyor. PYD'nin silahları ise PKK'dan çıkıyor.

Suriye'de DAEŞ örgütüyle mücadele etmek için bir başka terör örgütü PYD'yi kullanananAmerika ile Avrupa ülkeleri, PKK'nın Suriye'deki uzantısı olan PYD'ye tonlarca silah veriyor.

PYD'nin silahları ise kısa sürede PKK'nın eline geçmiş ve Türkiye'ye karşı kullanılmaya başlanmıştı.

Son olarak Obama'nın özel temsilcisi Brett McGurk, daha önce PKK saflarında yer alan ve daha sonra YPG'ye geçen bir teröristin elinden plaket alırken fotoğraf vermişti.

Erdoğan'dan Obama yönetimine tepki

Bu görüntü sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlarken ABD yönetimine tepki gösterdi.

PKK'NIN ELİNDE RUS, ABD VE AVRUPA SİLAHLARI VAR

İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

Bizdeki PKK terör örgütünün hücrelerinden çıkanlar arasında Rus silahı var mı? Var. ABD silahları var mı? Var. Batı’nınkiler var mı? Var. Nereden geliyor bu silahlar?

BU SİLAHLARI BİZ BİLE ALMAKTA ZORLANIYORUZ

'Yapmayın, bunlara (PYD) göndereceğiniz silahların bir kısmı DAEŞ’e gidecek’ dedik. En modern silahlar şu anda DAEŞ’in elinde. PYD’nin, DAEŞ’in elindeki silahların bazılarını biz almakta zorlanıyoruz. Dost dediklerimiz gereğini yapmıyor.

TÜM İHTİMALLERE HAZIRIZ

Türkiye ani bir hareketle karşı karşıya kalabilir mi?

Bu tür şeyler konuşulmaz, gerektiğinde gereken neyse yapılır. Şu anda biz bütün güvenlik güçlerimizle, her şeyimizle tüm ihtimallere karşı hazır durumdayız. Kimsenin endişesi olmasın.

Bu haber toplam 1304 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri