Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Obama'nın Teklifine Ret

28.09.2011 08:48
İsrail basını ABD Başkanı Obama'nın Erdoğan'a Peres'le telefonla görüşme teklifinde bulunduğunu öne sürdü. Habere göre, Erdoğan bu teklifi reddetti.

İsrail'in Yedioth Ahronot gazetesi, Türkiye ile İsrail arasındaki krizin sonlandırılması amacıyla, ABD'nin arabuluculuğunda temasların yeniden başladığını öne sürdü.

Gazeteye göre, üst düzey bir İsrailli yetkili, son günlerde uzlaşmaya varmak için temaslar yapıldığını doğruladı. Haberde, ABD'nin yeni bir inisiyatifi doğrultusunda, Başbakan Erdoğan ve Peres arasında bir telefon görüşmesinin yapılmasının önerildiği ifade edildi.

İsrailli üst düzey yetkililer, "Türkler'in bu öneriyi reddederek özür, tazminat ve ablukanın kaldırılması taleplerinde ısrar ettiklerini" belirtti.

İsrail'deki haber sitelerinden Walla da benzer bir haber vererek, krize son verme girişiminin ABD'nin İsrail Büyükelçisi Dan Shapiro'dan geldiğini kaydetti.

Haberde, "Siyasi yetkililer, iki taraf arasında temasların olduğunu söylemekle birlikte, Başbakan Erdoğan'ın şu aşamada girişimi kabul etmediğini de bildirdiler" denildi.

MAVİ MARMARA LİSTESİ

Türk gazetelerinde yayımlanan "Türk istihbarat teşkilatının Mavi Marmara baskınında yer alan İsrail askerlerini tespit ettiği" yolundaki haber de İsrail'de çeşitli basın organlarında yer aldı.

Yedioth Ahronoth gazetesi, listede isimleri bulunan askerlerin baskına katılmadıklarını ve hiçbir aşamada Şayetet biriminde görev yapmadıklarını belirtti.

Askerlerin çoğunun, 2009 yılı başında Gazze'deki Dökme Kurşun operasyonunda yer aldıkları ifade edilirken, İsrail Ordu Sözcüsü, konuyla ilgili olarak "Önceki listelerin yeniden kullanımı söz konusu. Terörle mücadele çerçevesinde İsrail devleti adına hareket edenlere karşı yasal önlem alma girişimlerini yakından izliyor ve gerekli adımları atıyoruz" diye konuştu. Üst düzey İsrailli yetkililer de askerlere ilişkin haberlerin Türkler'in uyguladığı psikolojik savaşın bir parçası olduğunu öne sürdüler.

Maariv gazetesinde aynı haber, "Erdoğan'ın kara listesi" adıyla verildi ve baskında yer aldıkları iddia edilen 174 asker ve subayın fotoğraflarının yayımlandığı kaydedildi. 

Bu haber toplam 1546 defa okunmuştur
Kukladan ne beklenir
R.İsmail Nergis
ABD İsrailin şımarık çocuğu ve emir eridir.Vietnamda milyonları katleden Irakı işgal edip talan eden petrollerine el koyan 1 milyon kişiyi keyfice öldüren,sadece gözyaşı bırakan, yetimler öksüzler bırakan aileleri dağıtan Afganistanı işgal edip binlerce kişiyi öldüren mazlumlara bile bomba atabilen katil amerikanın can damarları kesilmeli, öncelikle özgür hür bir dünya için Adil bir BM oluşturulmalı başta abd olmak üzere 5 devletin veto yetkisi kaldırılmalı oy çoğunluğu ile adalet sağlanmalı, Birleşmiş Milletler ABD den alınarak Avrupaya taşınmalıdır. ABD baskısı sebebiyle hiçbir devlet doğru karar verememektedir.ABD kurumlduğundan bu yana israili desteklemiş zaten bütün yöneticiler ekseri yahudi kökenlidir ABD (Adaleti Bozuk Devlet) israil saldırılarını hiçbirini kınamamıştır,hakkı gaspederek veto yetkisini kullanmıştır. Dünya ABD ve israil hegemonyasından kurtulduğu zaman Adaleti görecektir. ABD ve İsrailin sonu yakındır Rabbim kahhar eylesin katilleri
28 Eylül 2011 Çarşamba 09:29
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri