Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Öcalan heykeli açıklaması

14.11.2012 13:19
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İl Başkanları toplantısında Demirtaş'ın Öcalan heykeli ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan "Dün BDP'nin eşbaşkanı çıktı bölücübaşının heykelini dikeceğiz dedi. Bunlar ancak beton dikerler. Kalp böyle taştan olunca beton örnek gösteriyorlar. Dünyanın her yerinde diktatör heykeli yıkılırken bunlar dikmek istiyor. Bunlar Güneydoğu'nun CHP'si olma yolunda. Diyarbakır, Batman, Van pislik içinde yüzüyor bunlar beton dikmek istiyor. İşte şimdi tam CHP oldunuz" dedi.

Erdoğan, Saddam'ın, Stalin'in, TİTO'nun, Esad'ın heykelleri tek tek yıkıldığını belirterek ekledi: " Bunların heykelleri bu topraklarda kendilerine kaide bile bulamaz. Her biri birer medeniyet şehri olan doğunun o manevi atmosfer o heykel yapılmadan parçalayacak kudrete sahiptir"

DEMİRTAŞ: ÖCALAN'IN HEYKELİNİ DİKELİM

Demirtaş "Kürtlerin katili Kenan Evren'in posteri asılıyor da Öcalan'ın posteri niye asılmıyor? Onun posterleri okullarda meydanlarda asılıyor, Kürt halkı önderinin posteri niye asılmasın? Bal gibi asarız. Biz daha önder Apo'nun heykelini dikeceğiz heykelini." demişti.

ROTAHABER 

Bu haber toplam 5612 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri