Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

22.03.2013 16:16
Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığına düzenlenen saldırılara ilişkin ''Kefeniyle yola çıkanları Allah'tan başka hiç kimse korkutamaz'' dedi.

 

AK Parti Genel Başkanı ve  Başbakan RecepTayyip Erdoğan , partisinin il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığını hedef alan saldırılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

''AK Parti bu saldırılarla geri adım atacak bir parti değildir'' diyen Başbakan Erdoğan, saldırıların alçakça ve haince olduğunu vurgulayarak, ''AK Parti, bu tür alçakça saldırılarla yolundan dönecek, yolunu değiştirecek, frene basacak, hız kesecek bir parti asla değildir'' dedi.

 

Kefeniyle yola çıkanların Allah'tan başka hiç kimseden korkmayacağını vurgulayan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

''AK Parti, çapulculardan, çetelerden, mafyadan, suç örgütlerinden, terör örgütlerinden korkacak sinecek, bunlar önünde diz çökecek bir parti asla değildir. Nasıl ki Sultan Alparslan, Malazgirt Savaşı'nda meydana kefeniyle çıktıysa biz de bu mücadeleye kefenimizle çıktık. Bu alçakça, bu haince saldırıyı inşallah en kısa zamanda aydınlığa kavuşturacak, bu taşeronları inşallah arkalarındaki efendileriyle onları kiralayan sahipleriyle birlikte deşifre edip yargıya teslim edeceğiz.''

Saldırı sonrasında CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün değerlendirmeleriyle ilgili Başbakan Erdoğan,''Kanlı terör örgütünün bildirisini alıp, bir tarafa koyun. Bu CHP milletvekilinin ifadelerini alın yanına koyun. Her ikisinin de aynı olduğunu, aynı mantıktan, aynı ithamdan, aynı iftiradan yola çıktığını göreceksiniz'' dedi.

Erdoğan, ''CHP Genel Başkanı'nın bu malum örgütün, bu taşeron örgütün durumuna karşı bir tek olumsuz ifadesini bulamazsınız. Şu ana kadar olmadı. Tam tersine CHP Genel Başkanı, bu eli kanlı örgütü savunmak, bu örgütün sırtını sıvazlamak gibi son derece vahim bir tavrın içindedir. CHP Genel Başkanı, bazı milletvekilleriyle son derece pervasızca, son derece utanmazca, bu kanlı örgüte sahip çıkıyor'' diye konuştu.

 

Bu haber toplam 1428 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri