Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan şehit ve gazi yakınlarına iyi haber!

12.02.2013 14:58
Başbakan Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantıısı'nda açıklamalarda bulundu.

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan RecepTayyip Erdoğan , Cilvegözü  Sınır Kapısı'ndaki patlama nedeniyle 3'ü Türk, 11'i Suriyeli toplam 14 kişinin  yaşamını yitirdiğini belirterek, ''İlgili birimlerimiz detaylı incelemelerini  sürdürüyorlar. Olayın mahiyeti ortaya çıktığında arkadaşlarımız gerekli  açıklamayı yapacaktır'' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Öğretmen  yetiştiren yüksek öğretim kurumlarından mezun olan ve 2012'deki engelli sınavına  giren adaylar arasından engel durumları ve alanları uygun olanların öğretmen  olarak atamalarını gerçekleştireceğiz'' dedi. Erdoğan, ''65 yaş üstü  vatandaşlarımız, devlet demir yollarının şehir içi hatlarında, deniz yollarının  şehir içi hatlarında, belediyelerin şehir içi toplu taşıma araçlarında Türkiye  genelinde ücretsiz seyahat edecekler. 65 yaş üstü vatandaşlar ayrıca demir ve  deniz yolları dış hatlarında ise yüzde 50 indirimle seyahat edecekler'' ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

 

İnsani yardım dışında giriş-çıkışa kapalıydı. İnsani, yardım malzemeleri Suriyelilere teslim ediliyordu. Suriye tarafındaki gümrük kapısı çalışmadığından bomba yüklü araç sınır kapımıza kadar geldi ve infilak ettirildi. Spekülasyonlar yanlış ve art niyetli. Dün Adalet, İçişleri ve Gümrük Bakanımızı Hatay’a gönderdik. Olayın mahiyeti ortaya çıktığında bakanlarımız gerekli açıklamaları yapacaklardır

Bu patlamayı fırsat görüp siyasi çıkar sağlamaya girişenlerin çabası insaf ve vicdanla bağdaşmaz. Türkiye ile Suriye arasındaki sınır 100 yıl önce cetvelle çizilmiştir. Suriye’de böyle yoğun çatışmalar yaşanırken Türkiye’nin etkilenmemesi mümkün değil.

SAĞLIK HİZMETLERİ

Türkiye’nin artık 4 tane de deniz ambulansı var. 17 helikopter ambulansına da sahibiz.. Şehir içinde ortalama ilk 10 dakikada, şehir dışında 30 dakikada hastalara ulaşır hale geldik

YEREL SEÇİM HAZIRLIĞI

Yerel seçimler için seçimden seçime değil, bir seçim bittiği anda diğer seçimin startını veririz. Verimli bir toplantı yaptık İstanbul’da geçtiğimiz hafta sonu. Bu bir yerde de artık seçimlerle ilgili olarak daha yoğunlaşan bir final sürecine giriş oldu.

BÜYÜKELÇİLİK SALDIRISI

Tatsız bir hadise de yaşadık. 1 Şubat’ta bir terörist ABD Büyükelçiliği’nin kapısında üzerindeki düzeneği patlatarak bir güvenlik görevlisini şehit etti, bir gazeteci kardeşimiz de yaralandı. Emniyet ve istihbarat birimlerimizin hassas çalışmaları neticesinde arkasındaki kişi ve örgüt çok kısa sürede ortaya çıktı. 

BU MUHABBET NEDİR?

Soruyorum: Bu muhabbet nedir? AB ülkeleri ile terör ve teröristler arasındaki bu muhabbet nedir? Bu muhabbet daha ne kadar devam edecek? Bu örgütü terör örgütü olarak ilan edeceksin, ama herhangi bir yaptırım uygulamayacaksın…Bu kalleşçe saldırılara daha ne kadar göz yumacaksınız? Terör örgütünün finansman sağlamasına daha ne kadar tahammül edeceksiniz?

Yarıdan fazlası Almanya’da olmak üzere 408  terör suçlusu ile ilgili iade talebimiz sudan nedenlerle reddedildi. 98’de Denizli’nin Tavas İlçesi’nde teröristler gasp eylemi yapıyor, 2 eve zorla giriyor. Çatışma çıkıyor. 2 er şehit oluyor. Teröristlerden biri Avrupa’da tespit ediliyor, tutuklanıyor. Ama Almanya’nın girişimleriyle bu terörist serbest bırakılıyor. Teröristin 7 yaşında çocuğu var diye kamuoyu oluşturup bu azılı canileri bağırlarına basıyorlar

İADE TALEPLERİMİZE CEVAP BİLE VERİLMEDİ

Paris’te öldürülen terörist de kırmızı bültenle aranıyordu. İadesi defalarca istendi ama yazılarımıza cevap dahi verilmedi. Bizi her alanda kıyasıya eleştiren AB, terörle münasebetini artık masaya yatırmalı.

BUMERANG GİBİ ONLARA DÖNECEK

Bugün bize yarın kesinlikle bumerang gibi onlara dönecektir. Ve bunun altından da kalkamayacaklardır. Bizim buna tahammülümüz kalmamıştır. Ne 54 yıldır sudan bahanelerle kapıda bekletilmeye ne de teröre gösterilen müsamahaya tahammülümüz kalmamıştır. İstikametimiz bellidir. 1000 yıldır olduğu gibi doğudan batıya akmaya devam ediyoruz

KILIÇDAROĞLU, DHKP-C’YE ÜYE OLURSA ŞAŞIRMAYIN

CHP2nin genel başkanı yurtiçinde ve yurtdışında bir süredir karalama kampanyası yürütüyor Türkiye hakkında. Türkiye’yi dünyaya gazetecilerin hapiste olduğu ülke diye anlatmaya devam ediyor. Bizde bıkmadan usanmadan gerçekleri yüzüne çarpmaya devam edeceğiz. Tutuklu ve hükümlü güya bu gazetecilerin 4 tanesi elçiliğe saldırı düzenleyen o malum örgütün üyesi. O kanlı eylemleri yapan o terör örgütü de onlara hayat öpücüğü veriyor. Açık açık da söylüyor. Sıkılmasa söyteyin bu terör örgütü nerde ona da üye olayım diyecek. DHKP-C’ye Kılıçdaroğlu’nun üye olduğunu duyarsanız hiç şaşırmayın. Bunu da yapar. Legal olmadığı için yapar bu tavrı. CHP Genel Başkanı’nın sempatisinin kaynağını merak ediyoruz.

 

BAZI ÖNEMLİ MÜJDELERİ VERMEK İSTİYORUM

Ben sosyal yardımlar konusunda bazı önemli müjdeleri açıklamak istiyorum. Başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere birkaç düzenlemeyi paylaşacağım. Toplu taşıma araçlarından indirimli yararlanma noktasında belli kesimlere belli avantajlar sağlanıyordu. Gaziler ve şehit yakınları toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanıyordu. Vazife malullerinin çocukları yararlanırken anne ve babaları yararlanamıyordu. Dün Bakanlar Kurulu’muzda Bakan Fatma Şahin’in sunumunu değerlendirdik. Vazife malullüğü kapsamında şehit olanların çocukları, anne-babaları, gazi olanların harp malullerin, muharip gazilerin çocukları ve anne babaları da toplu taşımadan ücretsiz yararlanacak.

65 YAŞ ÜSTÜNE ÜCRETSİZ SEYAHAT

Devlet demiryollarında bu vatandaşlar ücret ödemeden seyahat edebilecek. Engelli kardeşlerimiz demiryollarının, deniz yollarının şehir içi ve dışı hatlarında ücretsiz seyahat edecek. Ağır engelli kardeşlerimizin yanında bir refakatçi de bu hizmetten yararlanacak. 65 yaş üstü vatandaşlarımız demiryolları, İETT ve deniz yollarında Türkiye genelinde ücretsiz seyahat edecek. Belediyeler arasındaki farkı kaldırıyoruz. Saat uygulaması yok. Dileyen dilediği saatte bu hizmetten yararlanacak. Dede ile torun, nine ile torun arasındaki ulaşım engelini kaldırıyor, sevenleri birbirine kavuşturuyoruz. Muhalif anlayışlar yine konuşacaklardır. Yolcu yolunda gerek. Hiç kafanıza takmayın. Biz işimizi biliyoruz.

 

Engellilere atama haberi

 

2013'te 8 bin 115 engellinin kamuda istihdam edileceğini açıklayan Başbakan Erdoğan, 2012'de engelli sınavına giren üniversite mezunları arasından da öğretmen ataması yapacağını bildirdi. AK Parti Hükümeti döneminde kamudaki engelli istihdamının 5 kat artarak toplam 27 bin 224'e çıktığını belirten Erdoğan, 2013 yılında da 8 bin 115 engelliyi daha kamu kurumlarında istihdam edeceklerini söyledi.

Engelli öğretmen adaylarına da müjde veren Başbakan Erdoğan, ''Öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarından mezun olan ve 2012'deki engelli sınavına giren adaylar arasından engel durumları ve alanları uygun olanların öğretmen olarak atamalarını gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

 
Bu haber toplam 2592 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri