Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğandan sert açıklamalar

26.06.2012 12:18
Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında Suriye'nin Türk jetini vurmasından sonra tüm dünyanın merakla beklediği konuşmayı yapıyor.

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında Suriye'nin Türk jetini vurmasından sonra tüm dünyanın merakla beklediği konuşmayı yapıyor. Uçağımızın 'Uluslararası sularda' vurularak 'Suriye karasularına' düşürüldüğünün altını çizen ve önceliğin pilotların bulunması olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Dostluğumuz ne kadar değerliyse gazabımız da o kadar şiddetilidir." dedi.

ÖNCELİĞİMİZ PİLOTLARIMIZIN BULUNMASIDIR

Meksika'dan ülkemize dönüş yolundayken acı bir haber daha aldık. Suriye'nin 13 mil açığında F4 uçağımıza saldrı düzenlendi. Uçağımız Suriye karasularında vurulmamıştır, uluslararası sularda vurulmuştur.

Uçak Suriye karasularına düşmüştür. Bunu saptırmamak lazım. Bu menfur saldırının hemen ardından pilotlarımıza yönelik başlattığımız arama-kurtarma çalışmalarını büyük bir hassasiyetle sürdürüyoruz.

Pilotlarımızın ailelerine sabır ve metanet diliyorum. Elbette evlatlarımıza sağ salim kavuşmayı umuyoruz. Önceliğimiz pilotlarımızın kurtarılmasıdır.

GAZABIMIZ ŞİDDETLİDİR

Herkes şunu bilsin ki, Türkiye'nin dostluğu ne kadar değerli ise herkes bilsin ki, gazabı da şiddetlidir. Türkiye'nin gazabından herkes korksun. Bizim soğukkanlı tavrımız birilerini aldatmasın.

Ben hamaset diliyle değil, ecdadımızdan gelen mirasla konuşuyorum. Biz tarihi yaparız, onu kimin yazacağına, kimin okuyacağına, kimin ondan ders alacağına karışmayız. Türkiye'nin büyümesinden rahatsızlık duyanlar var. 

Bu haber toplam 2310 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri