Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan teröre ortak tavır çağrısı

19.10.2011 15:31
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadele konusunda basın açıklama yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki çatışmalarda 24 Mehmetçiğin şehit olduğunu, 18 askerin yaralandığını, bölgede geniş çaplı operasyonların sürdüğünü belirterek, ''İçerden ve dışardan hiçbir saldırıya boyun eğmeyeceğimizi, hiçbir şekilde geri adım atmayacağımızı, vatan toprağının tek bir zerresini dahi feda etmeyeceğimizi, dostun da düşmanın da çok iyi bilmesi, anlaması ve idrak etmesi gerekir'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Başbakanlık Merkez Bina'daki terör toplantısının ardından yaptığı açıklamaya, başsağlığı dileyerek başladı.

Erdoğan, ''Rabbimden Hakkari'nin Çukurca ilçesinde vatan savunması esnasında şehit düşen güvenlik görevlilerimiz için rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Milletimizin her bir ferdine, şehitlerimizin yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize sabır ve başsağılığı diliyorum. Yaralı kardeşlerime Allah'tan acil şifalar diliyorum. Çatışma bölgesi Çukurca'dan son teyit ettiğimiz haberlere göre, şu an itibariyle 24 Mehmetçiğimizi şehit verdik, 18 askerimiz de yaralı durumda. Şu an itibariyle bölgede uluslararası hukukun öngördüğü sıcak takip dahil olmak üzere geniş çaplı operasyonlar devam ediyor'' diye konuştu.

Bu acı hadisenin akabinde bugün yapmayı öngördüğü Kazakistan ziyaretini iptal ettiğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, ilgili bakanlar, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Fikret Demirtaş ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın katılımıyla detaylı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildiğini söyledi.

Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının bölgede değerlendirmelere devam ettiğini, kendileriyle haberleştiklerini de dile getiren Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ben bugün burada özellikle şu hususu aziz milletimle paylaşmak istiyorum. Türkiye düşmanları şunu çok ama çok iyi bilmek durumundalar; Türkiye, Sarıkamış, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşımız başta olmak üzere şehitlerimizin aziz ruhları üzerinde inşa edilmiş bir ülkedir. Bu toprakların her karışı şehit kanlarıyla yoğrulmuştur, şehit kanlarıyla sulanmıştır. Bu topraklar bu şekilde aziz vatan olmuştur. Bayrağımız rengini şehitlerimizin al kanından almıştır. Vatan da bayrak da bizim için namustur, şereftir.

Uğruna her bir vatan evladının can vereceği kadar kutsaldır. İçerden ve dışardan hiçbir saldırıya boyun eğmeyeceğimizi, hiçbir şekilde geri adım atmayacağımızı, vatan toprağının tek bir zerresini dahi feda etmeyeceğimizi, dostun da düşmanın da çok iyi bilmesi, anlaması ve idrak etmesi gerekir.

Bu ülkenin birliğine, dirliğine, bütünlüğüne kast edenler karşısında her zaman için bu milleti bulacaktır ve bugüne kadar iktidarıyla, milletiyle bir milim dahi geri çekilmedik, çekilmeyeceğiz.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Her kim ki teröre gizli ya da açık destek veriyorsa, her kim ki terörü besliyor, koruyor yataklık ediyorsa, kim ki teröre müsamaha gösteriyor, terörün kanlı yüzünü örtmek, terör örgütünün insanlık dışı saldırılarını görmezden gelmek gibi bir gafletin içinde bulunuyorsa tamamı bilsinler ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin nefesi her birinin ensesinde olacaktır'' dedi. 

Bu haber toplam 1474 defa okunmuştur
Kısas getirin terör bitsin
Adalet isteyen yorumcu
Milletvekilleri mecliste boş konuşacağına acilen kısas ve ölüm cezalarını getirmeli suçu sabit olanların fotoğrafları kimlikleri dağıtılarak ölü ya da diri getirene ödül verilmeli. Bunu yaptıklarının ertesi günü hainler birbirini vurup cesetleri karakollarınızın önüne yığacaktır. Allah adaletli olanın yanında olur. Teröristleri hapislerde masumların vergileriyle besleyenlerin değil!!!!
19 Ekim 2011 Çarşamba 18:22
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri