Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan zaferin 93. yılına özel mesaj

30.08.2015 11:30
Devlet Erkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yılında Anıtkabir'e çıktı...

Ankara'daki etkinlikler Anıtkabir'de resmi törenle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir özel defterini imzaladı. Erdoğan yazdığı mesajda şunları kaydetti.

"Ülkemizi hedef alan hiçbir güç istikbalimize gölge düşüremeyecek. Güvenlik güçlerimiz emanetine sahip çıkıyor ruhun şad olsun."

30 Ağustos kutlamaları sadece çelenk ve tebrik olacak. Bu sene Savunma Sanayii'nin yerli ürünleri sergilenecek. Milli Tank Altay, Muhafız alayı, bando HÜRKUŞ ve ATAK helikopteri gösteri yapacak.

Akşam Külliye'de resepsiyon olacak.

 

 

30 Ağustos programı şöyle:

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor. Törenin ardından, Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tebrikleri kabul edecek.

Atatürk Kültür Merkezi tören alanında da resmigeçit düzenlenecek. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Yılmaz ve Başbakan Davutoğlu katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Yılmaz ve Başbakan Davutoğlu, Kara Harp Okulu Komutanlığında düzenlenecek diploma ve sancak devir teslim töreninde yer alacak.

Son olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resepsiyon verecek.

 

Bu arada 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nün 93. yıl dönümü bugün yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor.
 

 

Bu haber toplam 1518 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri