Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ı kızdıran ODTÜ pankartı

19.09.2013 01:05
Başbakan Erdoğan: Yol istemeyenler buyursunlar ormana gitsinler, orman bol...

Başbakan Erdoğan, ilçe belediye başkanlarına yaptığı konuşmada ODTÜ ve Ankara Büyükşehir Belediyesi arasındaki yol tartışmalarına değindi.

ODTÜ'LÜ GİT ORMANDA YAŞA

Bilkent Şehir Hastanesi temel atma törenine giderken geçtiği güzergahta gördüğü pankartı anlatan Başbakan Erdoğan, 'Orada yazıyor ki yol istemiyoruz orman istiyoruz. Bunlara diyorum ki Türkiye'de orman çok. İstiyorsanız gidin ormanda yaşayın' şeklinde konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasındaki o bölüm;

"ORMAN İSTEYENLER İÇİN ORMAN BOL"

Bizim millet ile kurduğumuz bağını hazmedemeyenler karalama kampanyası ile üzerimize gelecekler. Taksim olaylarını görüyorsunuz. Bugün bir pankart gördüm. 1 milyon 300 metre kare alan üzerinde yaklaşık 3500 yatak kapasite hastanenin temel atma törenine gidiyordum.

Pankart şu 'yol istemiyoruz orman istiyoruz' üniversite gençliği bu pankartı asıyor. Orman isteyenler için orman bol. Şunu bilmiyor şu medeniyettir. yolu olmayanın, suyu olmayanın medeniyeti konuşması mümkün mü? Yol olmasa üniversiteye gidemez. Onlar öyle diyor diye yolları yapmaktan vazgeçmeyeceğiz. İnsanın insana ulaşması için yola ihtiyacımız var.ENSONHABER

 
Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri