Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN'I VAZGEÇİREN SIR ANKET!

17.03.2011 14:02
AK Parti'nin bedelli askerlikle ilgili düzenleme yapmamasının sebepleri ortaya çıktı.
Kısa süre öncesine kadar bedelli askerliğe sıcak bakanAK Partibununla ilgili önemli çalışmalar da yaptırdı.Türkiyegenelinde anket çalışması yaptıran parti yönetimi ortaya çıkan netice sonrasında bedelli askerlikten vazgeçti.

Bedelli askerliği vatandaşa soran AK Parti hiç beklemediği bir sonuçla karşılaştı. Ankete katılanların yüzde 80'ni değişik gerekçelerle bedelli askerliğe karşı çıktığını ve böyle bir düzenlemenin olmaması gerektiğini belirtti. Ankete göre Bedelliye sıcak bakanların oranı ise sadece yüzde 20.

AK Parti'yi endişelendiren bir diğer konu da muhtemel şehit haberleri. Bedelli askerliğin çıkarılması durumunda gelebilecek her şehit haberinin partiyi zor durumda bırakacağını düşünen ve muhalefetin bunu siyasete alet etmesinden çekinen AK Parti yönetimi bedelliyi gündeminden çıkardı.

Başbakan Erdoğan'da kısa bir süre önce Ankara'da Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada üstü kapalı olarak bu anket çalışmasına gönderme yapmış ve toplumda bedelli askerliğe ciddi bir tepki olduğunu belirtmişti.

CAFER TAYYAR KALA


SAMANYOLUHABER.COM

 

Bu haber toplam 2052 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri