Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı için sosyal medyada ne dediler?

01.07.2014 14:55
Ak Parti merakla beklenen cumhurbaşkanı adayını açıkladı, sosyal medya hastaglere sarıldı.

Aylardır merakla beklenen AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı resmen açıklandı. Köşk için aday gösterilen isim, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu.

SOSYAL MEDYADA ERDOĞAN'IN ADAYLIĞINI KUTLADILAR

11. Cumhurbaşkanı olarak aday gösterilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Adaylık açıklanır açıklanmaz, vatandaşlar Twitter'larına sarıldı ve Erdoğan'ın adaylığını kutladı.Başbakan'ın adaylığı aylar öncesinden tahmin ediliyordu ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tarafından yapılan açıklamayla Erdoğan'ın köşk adaylığı kesinleşti.Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı, sosyal medyada büyük yankı uyandırarak kısa sürede 'trend topic' listesine girdi.

COŞKUYLA TEBRİK ETTİLER

Twitter kullanıcılarından kimileri Erdoğan'ın adaylığını coşkuyla karşılayarak tebrik ederken, kimileri ise bu adaylıktan memnuniyet duymadığını dile getirdi.
HAYRANLIKLARINI DİLE GETİRDİLER

Başbakan'ın kürsüde yaptığı konuşmadan çok etkilenen Twitter kullanıcıları, Erdoğan'ın konuşmasına duydukları hayranlığı dile getirdiler ve bu adaylık karşısında CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun şansı olamayacağını ima eden iletiler tweetlediler.

Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından Twitter Türkiye gündeminde trend topic listesi, Erdoğan'ın adaylığı hakkındaki hastaglerle kaplandı. Başbakan'ın adaylığı dünya listesine de ilk sıralardan girerek, sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. 

Bu haber toplam 3030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri