Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın Fetih ve Gençlik töreni konuşması

30.05.2014 01:15
Başbakan Erdoğan, Memur Sen'in düzenlediği "Fetih ve Gençlik" temalı 'Türkiye Buluşması'nda konuştu.

Erdoğan, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen'in düzenlediği, "Medeniyetimiz ve Büyük Türkiye Yolunda Eğitim, Fetih ve Gençlik" temalı Türkiye Buluşması'na katıldı.

İŞGAL DEĞİL FETİH

Başbakan Erdoğan, konuşmasının başında "Bugün 29 Mayıs" dedi ve İstanbul'un fethini hatırlattı.

"Fetih asla ve asla işgal değildir, zorla almak, gaspetmek hiç değildir. Fetih açmaktır, engelleri ortadan kaldırmaktır, hem kapılardaki hem gönüllerdeki mühür ve giriftleri kırıp atmaktır. Fetih surları aşmak değil, gönül surlarını aşarak kalplere ulaşmaktır."

 

 

Başbakan'ın konuşmasının satır başları;

FETİH EKMEĞİNİ YOKSULLA PAYLAŞMAKTIR

Fetih ve Fatih ruhunun örselenmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Fetih kelimesini iyi öğrenmezinizi ve fetih ruhunu son nefesinize kadar taşımanızı sizlerden rica ediyorum. Fetih, gönüller yapmak, ekmeğini yoksulla paylaşmak, komşunun hatırını sormak yetimin başını okşamaktır.

FETİH RUHUNU ANLAYAMAYAN BARIŞI ANLAYAMAZ

Medeniyet fetihle mümkün olur. Fetih varsa medeniyet vardır, Fatih varsa medeniyet vardır. Fetih ruhunu anlamayan ne insan sevgisini ne barışı ne diyaloğu anlayamaz.

 

İSTANBUL'UN FETHİNE ZULÜM GİBİ BAKANLAR..

Fetih ruhunu anlamadıkları için bunlar molotofla cam çerçeve indirip başörtülü kızlarımıza saldırdılar. İstanbul'un fethine zulüm gibi bakanlar gidip Türk bayrağını yaktılar. Bizim medeniyetimizin gençliği ahlaklı büyük düşünen bir gençliktir. Biz kula kul olmadık, olmayacağız.

Türkiye Cumhuriyeti'nin gençliği Hz. Hamza gibi yürekli Hz. Ömer gibi adaletlidir. 

FETHE ZULÜM DEDİLER, BAYRAĞIMIZI YAKTILAR

Fethe, İstanbul'un fethine zulüm gibi bakanlar, işte bu zihniyetlerinden dolayı gittiler, Türk bayrağını yaktılar. Bira şişeleriyle TC yazdılar. Bölücü örgüt liderlerinin posterleriyle Gazi Mustafa Kemal'in posterlerini yan yana astılar. Fetih ve fetih ruhunu anlamış bir gençlik bunları yapmaz. Medeniyet tasavvuru olan bir gençlik, bizim gençliğimiz bunları yapmaz-Sizin omuzlarınızda çok büyük bir dava taşı var.

ÇATIŞAN, EDEBİ ÇİĞNEYEN GENÇLİK OLMAYACAKSINIZ

Sizler çatışan gençlik olmayacaksınız, milli manevi değerlerini unutan ve örseleten gençler olmayacaksınız. Sizler edebi ve adabı ayaklar altına alan bu toprakların hamurundaki edebi çiğneyen bir gençlik asla olmayacaksınız. ben size inanıyorum.

Sizler iradenize ipotek konulmasına müsaade etmeyeceksiniz. Sahte peygamberlere şeyhlere hocalara itibar etmeyeceksiniz. Başkasının fikrine saygı göstermeyen akımlara asla prim vermeyeceksiniz.

SEÇİLME YAŞI DA 18 OLSUN İSTİYORUZ

Yeni bir teklif getiriyorum. Batılı ülkelerde seçme seçilme yaşı 18 bizde neden olmasın? Arkadaşlarımla tartışıp inceleyip adımı atacağız. Seçme yaşı 18 seçilmeye niye bu hakkı vermiyorsun? Size güvenmeyen size inanmayanlara sormak lazım; sana mı bırakacağız?

Makamlarda koltukları eskitmek yerine 3 dönem kuralı ile makamları yeniliyoruz.

Gezi provokasyonlarında 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarında dimdik ayakta durduğunuz için teşekkür ediyorum.

Bu haber toplam 2442 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri