Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın intihardan vazgeçirdiği vatandaş o anı anlattı

27.12.2015 12:35
Vezir Çatraş, intihar için çıktığı Boğaziçi Köprüsü'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından nasıl ikna edildiğini anlattı.

Habertürk'ün haberine göre; eşiyle boşanmadığını ve 2 çocuğu olduğunu belirten Çatraş, borcu nedeniyle zor günler geçirdiğini söyledi. Çatraş,Seçimlerde direğe bayrak asarken düşüp diz kapağımı ve dişlerimi kırdım. Ayağım 5 ay alçıda kaldı; çalışamadım. Eşim bir kavga sırasında yüzümü tırmaladı. Ben de Tokat atmıştım. Eşim şikâyetçi oldu. 3 ay evden uzaklaştırma cezası aldım. Evi terk ettiler. Görüşmek için her yolu denedim. 22 gündür onlardan ayrıyım” dedi.

"YAŞADIKLARIM BENİ BUNA MECBUR ETTİ"

Çocuklarını görmek istediğini belirten Çatraş, “Kızım diyabet hastası. 26 Aralık doğum günüydü. Doğum gününde de göremeyecek olmam beni bunalıma soktu. Yaşadıklarım beni buna mecbur etti” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köprüden geçmesi Allah’ın takdiri” diyen Çatraş, şunları söyledi:

"İNTİHARIN DİNİMİZDE GÜNAH OLDUĞUNU SÖYLEDİ"

“Planlayarak, para pul için köprüye çıkmadım. Düzmece diyenler bile oldu. Ben AK Partiliyim, eşim de CHP’li. Parti üyesi değilim. Tek derdim ailem. Köprüde polisler ikna etmeye çalışırken biri geldi. Cumhurbaşkanı’nın beni çağırdığını söyledi. Yalan söylüyorlar zannettim. Arabadan inmesini söyledim. Güvenlik nedeniyle inemeyeceğini, camdan başını göstereceğini söylediler. Kendisini görünce yanına gittim. Nereli olduğumu sordu. ‘Siirtliyim’ deyince Güneydoğu insanının dinine bağlı olduğunu, intiharın da dinen günah olduğunu söyledi. ‘Her şeyin çözümü vardır’ dedi. Köprüye niye çıktığımı anlattım. Valiye talimat verip, ‘Arkadaşı dinleyin, yardım edilecek konularda ilgilenin’ dedi. Elini öpüp ‘Allah razı olsun’ dedim. Olumlu bir gelişme olacağından umutluyum.”

Bu haber toplam 1582 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri