Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın konuşmasını protesto eden 3 kanal

07.06.2013 12:27
3 televizyon kanalı tepki çekecek bir protestoya imza attı.

Başbakan Erdoğan 4 günlük Afrika ziyaretini sonrası dün gece İstanbul'a geldi. Başbakan Erdoğan'ın İstanbul'a gelişi çoşkulu bir kalabalık tarafından karşılanırken, tüm televizyonlarda karşılamayı canlı olarak yayınladı. 

Gezi Parkı olaylarının ilk günlerinde ekranlarında olaylara yer vermeyip belgeseller yayınladığı iddia edilen televizyon kanalları protestocuların hedefi haline gelmişti. İşte o protestolara bir yenisi daha eklendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 günlük Afrika ziyareti sonrasıTürkiye'ye dönüşü bir çok yayıncı kuruluş tarafından canlı olarak verilirken, Hayat TV, Halk TV ve Ulusal Kanal ise penguen belgeseli yayınladı.

Haber7.com'un haberine göre, Hayat Televizyonu Başbakan Erdoğan'ınTürkiye'ye indiği sırada Erdoğan'ın inişini ve konuşmasını göstermeyerek bunun yerine penguenler hakkında çizgi film ve belgeseller yayınlandı.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Atatürk havalimanına inmesiyle Hayat TV sunucusu, Erdoğan'ın Türkiye'ye indiğini ancak yayınlamak zorunda oldukları bir belgesel olduğunu duyurdu.

Bu anonsla birlikte televizyonda Paytak Paytak Yürüyen Penguenler adlı animasyon belgesel yayına girdi. Belgeselin görüntülerinin tekrar tekrar döndüğü yayında Hayat TV sunucusu penguenler hakkında sayfalar dolusu bilgi verdi.
Hayat TV'nin tepki çekecek bu protestosuna Halk TV ve Ulusal Kanal da eşlik etti.

Halk TV de, Erdoğan'ın Atatürk Havalimanı'na iniş görüntüsü yerine penguenleri vererek, görüntünün altına ''Halk TV yine diğer haber kanallarının yapamadığını yapıyor, Yeşilköy'den penguen belgeseli yayınlıyor'' yazarak yazının sonuna gülücük işaretleri koydu.

Bu haber toplam 3364 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri