Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın odasında sigara içebilen tek kişi

12.04.2013 12:30
Sigaraya karşı hassasiyetiyle bilinen Başbakan Erdoğan'ın, odasında sigara içirdiği bir kişinin olduğu ortaya çıktı. O da Lüksemburg Başbakanı Juncker. Bunun ise öyküsü ilginç.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sigara konusunda verdiği mücadele ile tanınır. Yakınlarındakilerinin sigara içmesine izin vermediği gibi, sigarayı bırakmaları için uğraşır. Ancak sigara konusunda bu kadar hassas olan Erdoğan'ın makam odasında bir kişinin sigara içmesine izin verdiği ortaya çıktı. Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker.
 
Başbakan Erdoğan'ın, Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker'in odasında sigara içmesine izin verdiği  bilgisini AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış anlattı. Egemen'in anlattığına göre, Erdoğan'ın bu jestinin altında ilginç bir öykü var.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla 2002 yılının son günlerinde Avrupa Birliği (AB) ülkelerine dönük turu kapsamında Lüksemburg'u da ziyaret etmiş... Lüksemburg'un Başbakanlığını yürüten Jean-Claude Juncker, Başbakan Erdoğan'ı, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan'ı olmamasına rağmen, uçağın kapısında karşılamış...
 
Başbakan Erdoğan'ın, Jean-Claude Juncker'in bu jestini hiç unutmadı ve ona büyük bir sempati beslediğini her defasında dile getirdi. 

LÜKSEMBURG BAŞBAKANI ODADA NASIL SİGARA İÇTİ ?

Lüksemburg Başbakanı Juncker, 2011 Eylül ayında ülkemize resmi ziyarette bulunduğu sırada sigara içmek ister ve Başbakan Erdoğan'dan izin ister. Bakan Bağış'ın anlattığına göre olay şöyle gelişti: 
 
"Jean-Claude Juncker, Başbakanlık'ta ikili görüşme sırasında Tayyip Bey'e sordu: "Tayyip Bey, benim sigara içmem lazım. Burada içmeme izin verir misin, yoksa dışarı mı çıkayım."

Erdoğan'ın sigara konusundaki hassasiyetine dikkat çekip, o anı anlatmayı sürdürdü:
 
- Sayın Başbakanımız hemen kül tablası getirtti, Sayın Juncker de sigarasını yaktı. Lüksemburg Başbakanı, Tayyip Bey'in makam odasında sigara içebilen nadir insanlar arasındadır."
 
Bu haber toplam 2208 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri