Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon sanığı: PKK'ya erzak sattık

17.05.2011 02:08
İkinci "Ergenekon" davasında tutuklu sanık emekli Albay Levent Göktaş'ın çapraz sorgusu tamamlandı.

Kuzey Irak'ta görev yaptığını ve peşmergelerle birlikte PKK kamplarına sızıp bombalanacak hedefleri bildirdiğini ifade eden Göktaş, "PKK kampında peynir, süt, bal sattık" dedi.

Sanık Göktaş'a, mahkeme Başkanı Köksal Şengün ve üye hakimlerin sorularını yanıtladı. Göktaş, içinde yüksek yargı hakim ve savcılarına ait kişisel bilgiler ve görüntüler olduğu belirtilen 51 No'lu DVD'nin kendisine ait olmadığını belirtti.
Kuzey Irak'ta görev yaptığını ve peşmergelerle birlikte PKK kamplarına sızıp bombalanacak hedefleri bildirdiğini ifade eden Göktaş, "PKK kampında peynir, süt, bal sattık. Etrafa da baktık. Diyarbakır'a 'Böyle bir kamp yeri var' diyorduk, harita üzerinde çiziyorduk" dedi.

"'Balyoz Planı' davasının tutuklu sanığı emekli Korgeneral Engin Alan'ı hiç görmedim" diyen Göktaş, JİTEM'le hiçbir alakaları olmadığını söyledi. Göktaş, 'Ergenekon' diye bir yapılanmayı da hiç duymadığını sözlerine ekledi. 51 No'lu DVD'nin hukuka uygun elde edilmediğini söyleyen Levent Göktaş'ın avukatı Hüseyin Ersöz, bu DVD'nin hukuka uygunluk denetiminin yapılmasını istedi. Hüseyin Ersöz, "Böylece müvekkilimin özgürlüğünü kısıtlayacak hiçbir neden kalmayacaktır. Bu nedenlerle müvekkilimin tahliyesini talep ediyorum" diye konuştu.

Duruşma yarın saat 09.30'a ertelendi. Duruşma Göktaş'ın avukatlarının savunmasıyla devam edecek. 

Bu haber toplam 1680 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri