Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekonun son kalesi Aleviler!

10.09.2013 15:57
Hatay'da dün gece meydana gelen olaylar Alevileri ayaklandırdı

İNTERNET HABER - Alevi Sünni çatışmasının odak merkezi haline getirilmeye çalışıldığı Alevi kanaat önderlerince de dile getirilen Hatay'da, sıcak geçeceği önceden ilan edilen Eylül'de yaşanan çatışmalar ölümle sonuçlandı.

ODTÜ arazisinden geçmesi planlanan yol için gerçekleştirilen protesto gösterilerine destek vermek ve Gezi Parkı eylemleri sırasında Hatay'daki eylemlerde başına aldığı darbe ile öldürülen Abdullah Cömert'in faillerinin bulunması için Hatay'ın Armutlu mahallesinde düzenlenen gösteride, başından yaralanan 22 yaşındaki Ahmet Atakan ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede iki kez kalbi durup çalıştırılmasına karşın hayatını kaybetti. 

ERGENEKON'UN SON KALESİ ALEVİLER!

Star gazetesinin haberine göre Alevi kanaat önderleri de yapılanların bir oyun olduğuna vurgu yaptı.

Alevi Sünni çatışmasının pişirildiğini söyleyen Su TV Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Özdemir, "Gezi olaylarında Aleviler kullanılmaya çalışıldı. Ergenekon'un son kalesi Alevilerdir. Önümüzdeki yerel seçime kadar kışkırtılmaya çalışacaklardır."

Anadolu İnanç Önderleri Derneği Başkanı Hıdır Bulut Dede: "Aleviler bu oyuna gelmeyecek. Dedeler buna izin vermez. Türkiye mezhep çatışması yaşanan diğer ülkeler gibi değil. Burada Alevi ve Sünniler etle tırnak olmuş" dedi.

OLAYLARDA ÖLENLER HEP ALEVİ

Gezi protestolarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert, Medeni Yıldım, Mehmet Ayvalıtaş Alevi'ydi. Dün hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın da bir alevi olması bölgede bir alevi-sünni çatışması çıkarılmak istendiğinin en açık belirtisi olarak görüldü. 
 


İşte Ahmet Atakan'ın ölüm nedeni

Hatay'da dün gece çıkan olaylarla yaşamını yitiren Ahmet Atakan'ın ölüm nedenine ilişkin açıklama yapıldı.

Bu haber toplam 2688 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri