Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon destekçisi Cindoruk ile Tank Hasan kolkola

11.04.2013 11:58
AK Parti hükümetinin çözüm süreci kapsamında belirlediği akil insanlar grubuna rakip çıktı. Alternatif akil insanlar grubundaki önemli isimler gittikleri her ilde AKP-PKK pazarlığını anlatıp “Başka Türkiye yok” mesajı verecek.

Ergenekon destekçisi Cindoruk ile Tank Hasan lakabıyla bilinen Hasan Celal Güzel'in de aralarında bulunduğu isimler alternatif akil adamlar heyeti oluşturdu. 

Eski bakanlar, profesörler ve akademisyenlerden oluşan heyet asil akil insanların kendileri olduğu iddiasında. Hangi grup daha başarılı olur bilinmez ama iki grup arasında ilginç bir yarış yaşanacak.

Alternatif Akiller gittikleri her ilde, AKP-PKK pazarlığını anlatıp “Başka Türkiye yok” mesajı verecek.

Daha önce belirlenen “akil insanlar” yapacağı toplatılara karşın alternatif toplantılar düzenlenecek. Aralarında eski Bakan Sadi Somuncuoğlu, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Halil İnalcık, Prof. Dr. Ümit Özdağ, Hüsamettin Cindoruk, Osman Pamukoğlu, Hasan Celal Güzel ve Mümtaz Soysal’ın da olduğu isimler, Türkiye’yi karış karış dolaşacak. “Başka Türkiye Yok” konferansları verecek. Anayasa’dan Türk sözcüğünün çıkarılmasının getireceği sa­kın­ca­lar vatandaşa anlatılacak.

HÜSAMETTİN CİNDORUK İLE HASAN CELAL GÜZEL KOLKOLA

28 Şubat'ın akılda kalan sahnesi Sincan'da tankların yürümesiydi. Darbe girişimi tekrar yaşanırsa tankların önüne çıkarım diyen Hasan Celal Güzel ile Ergenekon Davası kapsamında yargılananlara destek veren Hüsamettin Cindoruk’un aynı alternatif akillerde yer alması oldukça dikkat çekti.

Emekli Orgeneral Çevik Bir ise yakın takibe aldığı ve hapse attırmak için mesai harcadığı Hasan Celal Güzel hakkında savcılara emir gibi 11 yazı göndermiş “'Tank Hasan'ı hapse atın” mesajı vermişti.

PAMUKOĞLU’NUN ÇÖZÜMÜ SİLAHLI ÇÖZÜM

Alternatif akillerde yer alan Osman Pamukoğlu ise HEPAR Genel Başkanı olduğu dönemde  iktidara geldiklerinde terör sorununu 1 yıl içinde çözeceğini vaat etmişti. Pamukoğlu terör sorununa karşı silahlı mücadeleyi savunuduğunu; “Eşkiyaya denk örgütlenme yapacağız. Biz karakol kışla kullanmayacağız. Biz dağlarda serbest gezeceğiz. Bizim kimse nerede ne yapacağımızı bilmeyecek. Terör örgütü NATO ve ABD'den destek alıyor. Biz ABD'nin ve İsrail'in uyduları ile teröristleri bulmadık. Biz nereye gittiysek teröristler ordaydı. Operasyonu ben yönetirim sizleri de yanıma alırım ve bir yılda terör diye bir şey kalmadığını sizlerde görüntülersiniz” bu sözlerle dile getirmişti.

İLBER ORTAYLI: TÜRK OLDUĞUMU SÖYLEMEK İÇİN İZİN ALMAM

İlber ortaylı ise son dönemde Türklük çıkışlarıyla gündeme gelmiş konu ile ilgili "Türk olduğumu söylemek için hükümetten veya başkalarından izin almam, benim Türklüğümü hükümetler tayin edemez" demişti.

Kaynak: ROTAHABER

  

Bu haber toplam 2348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri