Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon firari sanığı Londra'da görüntülendi

30.11.2013 17:30
Doğan Haber Ajansı (DHA), 2008 yılında Türkiye'den firar eden eski AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Ergenekon davasının firari sanığı Turhan Çömez'i, Londra'da katıldığı bir konferansta görüntüledi.

Ergenekon’un firari sanığı ve Eski AKPBalıkesir Milletvekili Turan Çömez, Londra’da bir etkinliğe katıldı.

29 Kasım akşamı, İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu ve İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından organize edilen yazar Şükrü Server Aya’nın konuştuğu konferansa katılan Turan Çömez, "Londra’da bir hastanede çalışmaya başladığını" söyledi.

5 YILDIR LONDRA'DA YAŞIYOR 

Medya’ya röportaj vermediğini ve bu durumu sürdüreceğini söyleyen Turan Çömez, "Ancak bundan sonra Londra’da tertip edilen sosyal etkinliklere katılacağını" belirtti.

Yaklaşık 5 yıldan beri Londra’da yaşayan eski Balıkesir Milletvekili Çömez geçtiğimiz yıl İngiltere’de doktorluk yapma hakkını kazanarak bir hastanede göreve başlamıştı.

29 kasım akşamı Londra Queen Mary Üniversitesinde yazar Şükrü Server Aya’nın verdiği "Twisted Law versus Documented History" adlı konferansa gelen Dr. Turan Çömez ilgiyle izlediği konuşmadan sonra Şükrü Server Aya’ya yazılı olarak bir soru yolladı.

Yazılı mesajında, Milletvekilliği döneminde Ermenistan’a giderek orada halka anlatılanları ve ileriye dönük planları kendisininde gördüğünü belirten Çömez, Türkiye’de yönetimin bu denli önemli bir konuda nasıl olupta tepkisiz kaldığını" sordu.

Turan Çömez’in sorusunu konuşmacı Şükrü Server Aya, "Bu sorunun cevabını bir TBMM üyesi olarak siz benden daha iyi bilirsiniz. Ben yazdıklarım ve yaptığım çalışmalar için bırakın desteklenmeyi bir teşekkür bile alamıyorum" biçiminde cavapladı.

Türkiye Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğun dan hiç bir temsilcinin katılmadığı "Ermeni soykırımı iddialarına karşı yapılan konferans" bitiminde eski Milletvekili Dr. Turan Çömez, yazar Şükrü Server Aya’nın imzaladığı bazı kitaplarını satın aldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1764 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri