Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon’un Kaos talimatları

28.08.2011 11:41
İşçi Partisi, Aydınlık Gazetesi, Ulusal Kanal ve gözaltına alınanların evlerinde yapılan aramalarda çok önemli belgelerin bulunduğu ortaya çıktı.

Ele geçen dokümanlar ve dijital verilerde, ülkeyi kaosa sürükleyecek örgüt yönlendirmeli bilgiler, Ergenekon’un medya yapılanmasına dair notlar bulundu. Ergenekon Terör Örgütü’nün bunca operasyon ve tutuklamalara rağmen hala aktif olduğunu gösteren belgeler de deşifre edildi. Son operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin örgütün talimatlarını aynen uyguladıkları iddia edildi. Ayrıca yasadışı telefon dinlemeleri elde edilen ses kayıtları ve çözümlerine rastlandı. Bazı cd’lerin ve hard diskteki verilerin şifreli olduğu görüldü.

57 SORU YÖNELTİLDİ

Ergenekon soruşturması kapsamında İşçi Partisi (İP), Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal’da yapılan aramalarda gözaltına alınan 9 kişi emniyette susma hakkını kullanırken savcılıkta suçlamaları reddetti. Şüphelilerden Mehmet Perinçek, İP Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Bedri Gültekin, Erkan Önsel ile Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Turhan Özlü’ye 57 soru yöneltildi. Şüphelilere Ergenekon davasından yargılanan bazı kişileri tanıyıp tanımadıkları sorulurken, ele geçirilen belgelere göre örgüt lehine yaptıkları iddia edilen gazetecilik faaliyetleri, cumhuriyet mitingleri, İşçi Partisi ve Talat Paşa Komitesi’nin faaliyetleri, ermeni soykırımı ve Avrasya çalışmalarına dair sorular yöneltildi.

HABER: Tolga ATAR/ BUGÜN

 

Bu haber toplam 2260 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri