Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Yeni Ergenekon Savcıları?

05.04.2011 17:56
Başsavcı vekilliğine getirilen Zekeriya Öz'ün yerine atanan yeni isim belli oldu. İşte Öz'ün yerine atanan isim...

Zekeriya Öz’ün İstanbul özel yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’ne atanmasının ardından Ergenekon soruşturmasına savcı Cihan Kansız görevlendirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak Sultanahmet Adliyesi’nde görev yapacak olan Savcı Zekeriya Öz’ün baktığı Ergenekon soruşturmasının devredildiği savcılar belli oldu.

İstanbul özel yetkili Başsavcı Vekili olarak dün göreve başlayan Fikret Seçen, ilk olarak Zekeriya Öz’deki dosyaların dağıtımını yaptı. Başsavcı Vekili Seçen, yaptığı açıklamada Ergenekon soruşturmasını bundan sonra Savcı Cihan Kansız’ın yürüteceğini söyledi. Kansız’ın soruşturmada yardımcılığını geçtiğimiz ay İstanbul özel yetkili savcılığa atanan savcı Ufuk Ermertcan yapacak.

TATLISES SALDIRISINI SORUŞTURUYOR

Savcı Kansız en son İbrahim Tatlıses’e yönelik soruşturmayı yürütüyordu. Savcı Kansız, Şile Kazıları ve DHKP-C soruşturmalarını yürütmüştü.

Kansız, Hrant Dink davasında da görev yapmıştı.

Cihan Kansız Ergenekon soruşturması kapsamında Şile'de yapılan kazılarla ilgili iddianameyi hazırlayan savcıydı.

Hazırladığı iddianame 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. Kansız ayrıca Hrant Dink davasında da Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapıyordu.

Cihan Kansız İstanbul'da yaşlı ve kimsesiz vatandaşların gayrimenkullerini zorla ellerinden aldıkları öne sürülen 'tapu çetesi' soruşturmasına yönelik iddianameyi de hazırlamıştı.

Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri