Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Behzat Ç'de Ergenekon'u aklama gayreti

11.06.2012 12:50
Ergenekon ve Balyoz davaları dizilerin senaryolarına yön vermeye başladı. Star TV'nin Behzat Ç.'si Ergenekoncuları 'kahraman mağdurlar' olarak göstermeye başladı

Star Tv'de gösterilen Behzat Ç'nin dün akşam yayınlanan bölümünde yer alan bir sahne Türkiye gündemini yakından takip edenlere oldukça tanıdık geldi; ancak içerik Ergenekoncuları masum göstermeye yönelikti!

 

SULANDIRMA
 
Ergenekoncular kendilerini dizilerle aklama derdine düştü. Bugüne kadar Ergenekon davalarını sulandırmaya yönelik birçok girişimde bulunuldu; ancak Star Tv'nin Behzat Ç'si olayı bir adım daha öteye götürdü. Dizide, Ergenekon operasyonlarının "hukuksuz" olduğuna dair güçlü bir vurgu yapılırken, sanıklara ise "mağdur kahraman" imajı giydirildi.
 
Dizide yer alan bir sahnede Savcı Esra'nın odasında ve evinde arama yapılıyor. Ancak bu asnada önemli bir ayrıntı gözlerden kaçmıyor. Savcı Esra'nın odasında arama yapan polisin çekmeceye flash bellek yerleştirdiği ima ediliyor. Savcı Esra daha sonra ihaleye fesat karıştırma, terör örgütüne üyelik ve soruşturma yürüten Özel Yetkili Savcıya şantaj yapmaktan dolayı gözaltına alınıyor!
 
"BEHZAT ÇAKAL"
 
Behzat Ç.'nin savcı Esra'ya yönelik düzenlenen operasyonu konu alan sahnesi twitter'da da gündem konusu oldu. Ergenekon davaları üzerine kitaplar kaleme alan AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, Behzat Ç.'ye "Bahzat Çakal" ismini taktı.
 
Tayyar, twitter'da "Daha önce Star gazetesini hedefe koyan Behzat Çakal şimdi savcılara takmış, badem bıyıklı resmetmiş! Ne yani muteber olan Çakal bıyık mı?” diye yazdı.

Tayyar, emniyetteki odasında içki içen Behzat Ç. içinse, “Alkolik polis badem bıyıklı savcıya karşı! Ergenekon ve Balyoz'un kurtarıcısı, en kahraman Behzat Ç. Kim tutar seni” twitlerini attı. Rotahaber

  

Bu haber toplam 3482 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri