Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon ve PKK arasındaki bağ ne?

19.07.2011 00:56
Soruşturmalarda ele geçen belgelerde iddia edilen ETÖ sanıkları ile PKK yandaşları arasındaki ilişki derin bağları günyüzüne taşıdı.

İddia edilen ETÖ sanıklarıDoğu Perinçekve Yalçın Küçük'ün Abdullah Öcalan'la samimiyetleri iki örgüt arasındaki derin bağlantıyı gözler önüne seriyordu. Bu ilişkinin yazılı belgesi ise 1. iddianamede yer aldı. "Panzehir" isimli belge, açıkça Ergenekon'un PKK'yı ele geçirip kendi hedefleri doğrultusunda kullanma planıydı.Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları ilerledikçe TSK'ya sızan cunta ve PKK arasındaki derin ilişki iyice gün yüzüne çıktı. İddiaya göreErgenekonKarargah Evleri üyesi 50 TSK personelini 2002'den sonra PKK'ya sızdırmıştı.

Balyoz Soruşturması kapsamında ele geçen "Görev İlerleme Durumu" adlı belgede ise Balyoz sanığı Kadir Sağdıç'ın adının yer aldığı dokümanda başta PKK veDHKP-Colmak üzere sol örgütlerin nasıl yönlendirildiği anlatılıyordu.

Ve Türkiye'yi sarsan "Heron İhaneti" İddiaya göre PKK'lı teröristlere "Bizimkiler" diyenler Hava Pilot Üsteğmen Fırat Ç. Hava Pilot Yarbay Selami Selçuk Ç'ydi. Olaya adı karışan Tuğamiral Alaattin Sevim ise ilerleyen süreçteDursun Çiçekimzalı Millete Komplo Planı ile ilgili şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

Askeri Casusluk sanıkları Üsteğmen Emrah K. ve TÜBİTAK'ta çalışanemekliyarbay Yücel Ç'nin bilgisayarından çıktığı iddia edilen notlar da PKK ile Ergenekon ilişkisini anlatan vahim dokümanlardı. O notlarda Türk Savunma Sanayii için hayati öneme sahip 6 projenin mutlaka dururdulması gerektiği yazılıydı. Burada da hedef yine PKK'yı kurtarmaktı.


(SAMANYOLU HABER TV)

 

Bu haber toplam 5842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri