Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon'da Ne Kadar Yol Kat Edildi?

30.10.2011 15:59
Şamil Tayyar, Ergenekon ve Balyoz davalarında gelinen noktayı açıkladı ve mücadelede kararlılığın devam etmesi gerektiğini belirtti.

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, Ergenekon ve Balyoz ile ilgili tutuklananların Ergenekon'un yüzde 1'ini bile oluşturmadığını söyledi.

Davalarla gelinen noktada Türkiye’nin demokratik dönüşümünü büyük çoğunlukla tamamladığını belirten Tayyar, rehavete kapılmadan terör örgütleri ile mücadeleye devam edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Ankara'da NT Kitabevi Kızılay Şubesi'nde imza gününe katılan Şamil Tayyar, yeni çıkan 'Kürt Ergenekonu' kitabıyla ilgili okurlarına bilgi verdi.

"KAZANIMLARI KAYBETME TEHLİKESİ VAR"

Bu kitapla Türkiye’nin demokratikleşmesine yardımcı olmak istediğini belirten Tayyar, kitapta derin devlet ve PKK arasındaki ilişkiyi ve PKK içerisindeki farklı yapılara dikkat çektiğini söyledi. Balyoz davasının Ergenekon davasından daha büyük bir dava olduğunu belirten Tayyar, “İçerik ve kadro itibari ile 1999 yılının ekim ayında kurulduğu ifade edilen lobi yapısı ile ilgili olarak bir mücadele yürütüldü. Gelinen noktada Türkiye demokratik dönüşümünü büyük ölçüde tamamladığını görüyoruz. Rehavete kapılarak mücadele yarıda bırakılırsa kazanımların tamamını kaybetmek mümkündür.” dedi.

Tayyar, milletvekili olmadan önceki yaşamı ile şimdiki yaşamı arasında fark olup olmadığı ile alakalı bir soruya ise, “Ben Milletvekili olduğumu birisi söyleyince hatırlıyorum” diye cevap verdi.

Bu haber toplam 1622 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri