Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon'u Sulandırma Harekatı

13.03.2011 15:18
Meslekleri gazetecilikten çok hükümeti devirme planlarıyla CUNTACILIK hakereti içersinde olan kişilerin tutuklanmalarını sulandırma harekatı sürüyor.

Gazetecilere Özgürlük Platformu, cezaevindeki gazetecilerin özgürlüğüne kavuşması için yeniden meydana indi. Binlerce basın çalışanı gözaltı ve tutuklamaları protesto için Galatasaray Meydanı'nda toplanmaya başladı.

Grup buradan Taksim Meydanı'na yürüyecek ve bir basın açıklaması yapacak. Gazetecilere Özgürlük Platformu, cezaevlerindeki gazetecilerin en kısa sürede özgürlüğüne kavuşması; ceza kanunlarında, ceza muhakemesi usul kanunlarında, Terörle Mücadele Kanunu’nda, iletişim özgürlüğünü engelleyen diğer kanunlarda değişiklik yapılması talebiyle, 20 Mart'ta Ankara'da basın açıklaması düzenleyecek.  13-20 Mart tarihleri arasında da gazeteci cemiyetleri tarafından her gün farklı illerde basın açıklamaları yapılacak. Öte yandan söz konusu tutuklanmaların, bir kısım basın mensubunun gazetecilik görevleri, yazdıkları/yazacakları yazılar, kitaplar ve ileri sürdükleri görüşleriyle ilgili olmayıp, ‘Ergenekon Terör Örgütü’ soruşturması kapsamında elde edilen ve soruşturmanın gizliliği nedeniyle bu aşamada açıklanması mümkün bulunmayan bir kısım delillerin değerlendirilmesi sonucu yapılması zorunlu hale gelen hukuksal bir işlemdir. 

Bu haber toplam 1924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri