Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon'un Proje Kitapları Devrede

15.03.2011 01:33
Ergenekon sanıkları kahraman olarak gösteren ve Erdoğan, Gül ve bazı siyasetçileri hain ilan eden proje kitaplar piyasaya sürüldü. İşte proje kitapların hedefi:

Ergenekon sanıklarından Ergün Poyraz, AK Parti'yle ilgili en çok kitap yazan isimler arasında yer alıyor.

Ergün Poyraz adıyla bugüne kadar Musa'nın Çocukları, Musa'nın Gülü, Musa'nın Mücahiti, Patlak Ampul gibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı doğrudan hedef alan birçok proje kitap piyasaya sürüldü.

Ergün Poyraz, hemen her kitabının kapağında Yahudi yıldızı gibi sembollerle devlet büyüklerinin fotoğraflarını yan yana bastı. Kitaplarında devlet büyükleriyle ilgili yalan yanlış şeyler yazdı, çarpıtılmış bilgiler aktardı. Ergenekon soruşturmasının başlamasıyla Poyraz'ın kimler tarafından yönlendirildiği de ortaya çıktı. İddiaya göre, söz konusu kitapların yazılmasında Jandarma'nın desteği vardı. Kitaplarına kaynak olarak Genelkurmay arşivlerini kullandığı iddia edildi. Kısa süre içerisinde ardı ardına kitaplar piyasaya süren Poyraz'ın evinde yapılan aramalarda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait gizli belgeler ve Batı Çalışma Grubu'nun (BÇG) yapmış olduğu çalışmalara ait dosyalar bulundu.

Dönemin Jandarma Genel Komutanı ve Ergenekon davası sanıklarından Şener Eruygur ile yakın ilişki içerisinde olduğu belirlendi. Jandarma İstihbarat Teşkilatı'ndan (JİTEM) maaş aldığı ileri sürüldü. İşçi Partisi genel merkezinde ele geçirilen beş ayrı belgede JİTEM'den verilen paraların miktar ve tarihlerinin yer aldığı iddia edildi. Poyraz'ın 28 Şubat döneminde yazdığı kitaplar da Refah Partisi'nin kapatılması davası iddianamesinde kaynak olarak yer almıştı.

Poyraz'ın kitaplarında ana hedef Başbakan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül.

Patlak Ampul: Başbakan Erdoğan'ın Rum asıllı olduğu iddia ediliyor. Partinin Yahudi lobileri ile yakın ilişkisi olduğu savunulan kitapta AK Parti adının ve ambleminin bu lobiler tarafından verildiği ileri sürülüyor.

Musa'nın Mücahiti: 22 Temmuz seçimleri öncesine denk gelen proje kitaplardan biri. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ailesi ve siyasi geçmişiyle ilgili çarpıtma bilgilere yer veriliyor. Kitapta en dikkat çeken nokta ise Arınç'ın ve aile fertlerinin nüfus cüzdanı kimlik numaralarına kadar ayrıntının verilmiş olması. Ayrıca Arınç'ın Yahudi olduğu iddia edilen kitabın kapağında, Arınç'ın fotoğrafı Yahudiliğin simgesi Davut'un yıldızı içerisinde kullanılıyor.

Takunyalı Führer: Kitap kapağının tasarımı oldukça dikkat çekici: Kapakta Hitler bıyıklı, gamalı haçlı bir Tayyip Erdoğan fotoğrafı yer alıyor. Erdoğan'ın Rum asıllı olduğu ve Mehdiliğe soyunduğu iddia ediliyor. Ayrıca Erdoğan'ın papazlara şirin gözükmek için kilise açtığı ve Türk olmadığı savunuluyor.

Musa'nın Çocukları: Başbakan Erdoğan ve eşinin Yahudi olduğu iddia ediliyor. Poyraz'ın önceki çıkartmış olduğu kitaplarla çelişen ifadeleri yer alıyor. Bazı kitaplarında Erdoğan'ın Rum olduğunu iddia etmişti. Emine Erdoğan'ın da Arap kökenli olduğu iddia edilen kitapta, Başbakan'ın Amerikan vatandaşı olduğu ileri sürülüyor.

Musa'nın Gül'ü: Kayserili olarak bilinen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Poyraz'ın kaleme aldığı ve birileri tarafından yazdırıldığı iddia edilen kitapta, Kayserili olmadığı, aslının Bitlis'ten geldiği ve Yahudi olduğu iddia ediyor. Ayrıca Gül'ün de Başbakan Erdoğan gibi Amerikan vatandaşı olduğu ileri sürülüyor.

Zaman 

Bu haber toplam 1946 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri