Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fethullah Gülen Ergun Babahan'ı affetti mi

14.05.2012 15:07
Ergun Babahan'ın özür dilemesinin ardından merakla beklenen soru yanıt buldu.

Star yazarı Ergun Babahan, Fenerbahçe-Galatasaray maçının hemen ardından Twitter sayfasına "Bu kupa Amerika'ya girsin" diye yazmış, tepkiler üzerine özür dilemişti. Fethullah Gülen'in ve Gülen Cemaati'nin bu özrü kabul edip etmeyeceği merak konusuydu.

BABAHAN'IN ÖZRÜ KABUL EDİLDİ

Babahan'ın internet sitelerinde yer alan özür metni, Fethullah Gülen'in resmi Twitter sayfasından da duyuruldu. Bunun Babahan'ın dilediği özrün Fethullah Gülen tarafından kabul gördüğü anlamına geldiğini Fethullah Gülen'in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın yönetim kurulu üyesi Faruk Mercan Twitter sayfasından ilan etti.

Faruk Mercan şunları yazdı:

"Bir insan yaptigi vahim bir davranıştan dolayı derin bir pişmanlıkla özür dilemişse ne denir? Sürçmek, düşmek, bilinç kaybı insana mahsus.."

"BABAHAN KENDİNİ SORGULAMALI"

"Ergun Babahan'in özür açıklamasını duyuran twitter hesabı, Sayın Fethullah Gülen Hocaefendi'nin resmi twitter hesabıdir."

"Vahim bir davranışa rağmen kabul edilen özür; açilan derin yaraya rağmen affedilmek; davraniş sahibini çokiyi bir iç sorgulamaya sevketmeli."

HİKMET ÇETİNKAYA'YA DA HAKLARINI HELAL ETTİ

Faruk Mercan, Fethullah Gülen'in 40 yıl boyunca hakkında kitap ve yazı kaleme alan Cumhuriyet yazarı Hikmet Çetinkaya'ya haklarını helal ettiğini 2-3 ay önce ziyaretçileri ile yaptığı bir sohbetinde dile getirdiğini de yazdı.

Mercan bu "helalleşmenin" Türkiye'nin geleceği bakımından çok şeyler ifade eden bir olay olduğunu da belirtti.

BUNDAN SONRASINA VİCDANLAR KARAR VERECEK

Öte yandan Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ise Twitter sayfasından "...özür diledi. Bundan sonrasına vicdanlar karar verecek" diye yazdı.

Dumanlı şunları yazdı:

"Bazı dolayli mesajlardan anlıyorum ki Ergün'ün yaptıgı vahim hatayı bana saldırma vesilesi yapanlar var. Allah'a havale ediyorum.

Eskiden tv programi yaptığımız kisilerden biri, camia ve hocaefendi'ye yanlis yapınca ben mı sorumlu oluyorum. İnsan biraz Allah'tan korkar

Ergün korkunç bir hata yapti. Bu hatayı itiraf edip özür diledi. Bundan sonrasına vicdanlar karar verecek.

Haksızlığa haksizlikla mukabele edilmez. Adam korkunç bir hata yaptım özür diliyorum diyor. Bundan sonrası maşeri vicdanın vereceği karardır."

Bu haber toplam 4290 defa okunmuştur
hocama can kurban
eşref enişte
bende en az ergun babahan kadar fenerliyim.ama utanıyorum yapılanlardan...
14 Mayıs 2012 Pazartesi 18:36
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri