Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haberal Raporu Soruşturması

11.01.2011 14:32
Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Erhan Kansız ifade için adliyeye geldi.

Ergenekon davası sanığı Mehmet Haberalın gizlendiği iddia edilen sağlık raporu ile ilgili yürütülen soruşturmada Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Erhan Kansız ifade için adliyeye geldi.

Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberalın taburcu edilebileceğine ilişkin sağlık raporunun mahkemeye gönderilmediği iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız ifade vermek için adliyeye geldi.

RESMİ PLAKALI ARAÇLA GELDİ

Beşiktaştaki İstanbul Adliyesine resmi plakalı araçla gelen Kansız, hakim ve savcıların kullandığı protokol kapısından adliyeye girdi. Kansız, adliye girişinde gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

İKİNCİ KEZ İFADE VERECEK

Aynı soruşturma kapsamında 3 Aralık 2010 tarihinde ifade veren Kansızın şüpheli sıfatıyla ifadesinin alınacağı öğrenildi. Kansız, soruşturma savcısı Fikret Seçene ifade verecek.

5 DOKTORUN İFADESİ ALINMIŞTI

Soruşturma kapsamında 3 Aralık 2010 tarihinde Kansızın da aralarında bulunduğu dört doktor şüpheli olarak dinlenmiş ve serbest bırakılmıştı. Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü doktorlarından Cengizhan Türkoğlu ise tanık sıfatıyla dinlenmişti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri