Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erhan Tuncel'den inanılmaz iddia!

04.08.2012 10:02
Dink davasından beraat eden Erhan Tuncel'den polislerle ilgili şok iddia...

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürüldüğü suikastin azmettiricisi Erhan Tuncel, sahur için çıktığı oteline geri dönerken kimlik kontrolü yapan polislerin üzerinden bıçak çıkması üzerine kendisine şiddet uyguladığını iddia etti.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yapılan yargılamada beraat eden McDonald's'ın bombalanması olayından ise 10 yıl 6 ay hapis cezası alan Erhan Tuncel(31) önceki gün İstanbul'a geldi. Tuncel, bir otele yerleşti. Önceki gece ise sahur yemeği yemek için dışarı çıktı. İddiasına göre oteline döneceği sırada sivil polisler tarafından durduruldu. Kimlik kontrolü yapılan Tuncel, üzerini aramak istedi. Yine iddiaya göre polislere tepki gösterdi. "Kendisinin tanınan bir kişi olduğunu, Emniyet Teşkilatı için çok şey yaptığını" söyledi. Ancak, sivil polisler Tuncel'in üzerini aradı. Bu sırada belinde bir bıçak bulundu. Gözaltına alınan Tuncel, iddiasına göre tartaklandı ve sözlü hakarete maruz kaldı. Kavga Emniyet Müdürlüğü'nde son buldu. Şüpheli olarak ifadesi alınan Tuncel de sivil polislerden kendisine şiddet uyguladıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu. Polisler ise Tuncel'in "Beni herkes tanır, emniyet teşkilatı, emniyet müdürleri bana borçludur, bana dokunmayın, bildiklerim sayesinde bu ülkede yapılacak darbeyi önleyenlerden biriyim" dediğini öne sürdü. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek rapor aldı. 

Bu haber toplam 4528 defa okunmuştur
haber hk.
ahmet ay
kendini bişey sanan bu mahlukat belliki birilerinden bel alıyorki böyle ileri geri konuşuyor eyvallah polis arkadaşlara umarım ki dersini vermişlerdir.
05 Ağustos 2012 Pazar 11:20
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri