Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eric Rush'tan Ne Farkınız Var!

21.04.2013 12:21
ABD, bir saldırının daha faturasını Müslümanlara kesti, malum Türk medyası da şakşakçılığını yapıyor..

ABD, Boston’daki maratona yapılan saldırıyı bu kez de Çeçenlerin üzerine yıktı. Bütün saldırılarda olduğu gibi 11 Eylül sonrasında da yazılan aynı senaryo, çekilen aynı film bu kez Boston’da karşımızda. Her ne hikmetse dünyada bütün teröristler, saldırganlar hep Müslüman çıkıyor! Hıristiyanlar sütten çıkmış ak kaşık, Yahudiler zaten kutsanmış ırk!

ABD’deki Boston saldırısının yalnızca 4 günde güya ‘çözülmesi’ Müslümanları karalama kampanyasının bir parçası. Amerikan yalakası malum medya ise, saldırı sonrası “Bütün Müslümanları öldürün!” diyen İslâm düşmanı televizyoncu Eric Rush’tan farklı bir tavır sergilemiyor!


Boston’da 15 Nisan’da 23 bin kişinin katılımıyla düzenlenen maratonun bitiş çizgisi yakınlarında 10 saniye arayla patlayan iki bomba, 3 kişinin ölümüne, 170’den fazla kişinin yaralanmasına neden olmuştu. Olayın ardından FBI, saldırıyla bağlantılı olduğunu iddia ettikleri 2 ‘şüphelinin’ fotoğraf ve videolarını internet sitesinde yayımlamıştı. Ayrıca polisler bu süreçte Boston’da yaşayan bir Türkün evini çatıdan düzenledikleri operasyonla iki kez basmış ve evi didik didik aramıştı.

İki şüpheli, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) kampüsünde bir polis memurunu öldürülmüş ve çaldıkları araçla iki saat sonra Watertown’da kendilerini takip eden polise patlayıcı maddelerle saldırmıştı. Çıkan çatışmada ağır yaralanan Tamerlan Tsarnayev’in kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği bildirilmiş, diğer ‘şüphelinin’ ise kaçtığı duyurulmuştu.

Boston’da, Cohar’ı yakalamak için düzenlenen operasyonda, bölgede topluma taşıma hizmetleri geçici olarak durdurulmuş, okullar tatil edilmiş ve hayat durma noktasına gelmişti.
FBI’ın da destek verdiği operasyonda, 24 saatlik kovalamacanın ardından diğer kardeş Cohar, Watertown yakınlarında bir teknenin içinde kıyafetleri kanlı halde yakalanmış ve sorgulanmak üzere polis merkezine götürülmüştü.

Milligazete

Bu haber toplam 1624 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri