Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erken seçimde AK Parti sürprizi

06.07.2015 02:50
MAK Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Kulat, koalisyon ihtimalinin düşük olduğunu, Türkiye’nin hızla erken seçime gittiğini söyleyerek, erken seçimde AK Parti'nin tek başına iktidar olacak sonuca yakın olduğunu belirtti.

AK Parti’nin birçok araştırmasına imza atan MAK Danışmanlık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Meclis Başkanlığı seçimiyle birlikte ortaya çıkan tablonun erken seçimi biraz daha kuvvetlendirdiğini belirtti. Kulat, olası erken seçimde ise AK Parti'nin tek başına iktidar olacak sonuca yakın olduğunu söyledi.

PARTİLER İSTEMİYOR

Erken seçimin ne zaman olacağıyla ilgili de bir iddiada bulunan Kulat, “Koalisyon ihtimalini de sıfırlamıyorum ama 15 yada 22 Kasım’da seçimin olacağını açıkça düşünüyorum. Yani Türkiye hızla erken seçime gidiyor” dedi.

AK Parti- MHP koalisyonu ihtimalini de değerlendiren Kulat, “Aslında koalisyonu MHP kadar AK Parti de istemiyor. Bahçeli, kesin bir dille muhalefette kalacağını söyledi. 13 yıllık iktidar sürecinin ardından AK Parti’nin de koalisyon kurması kolay değil. Kaldı ki AK Parti’nin ana hedefi iktidar olmak değil. AK Parti bir sonraki hamlede kurabileceği başka diyaloglarla Başkanlık sistemini hedefliyor. Bunu yakalamak adına tek başına hükümet kurmak zorunda zaten. AK Parti ne yapıp edip tek başına iktidar olmanın yolunu deneyecektir” şeklinde konuştu.haber7

TEK BAŞINA İKTİDAR OLUR

Yenilenecek bir seçimde AK Parti’nin akıllı davranması sonucunda kazançlı çıkacağını savunan Kulat, “AK Parti ihmal ettiği kesimleri kucaklarsa, yaptıkları yanlışları, Kürt meselesi, çözüm süreci gibi teknik hataları düzeltme yoluna giderse, ‘koalisyon ihtimallerini denedik ama olmadı’ diyerek bunu topluma iyi anlatırlarsa 2-3 puan almaları içten bile değil” diyerek olası bir erken seçimde AK Parti’nin yeniden tek başına iktidar olabileceğini söyledi.

Bu haber toplam 1566 defa okunmuştur
Allahım iyilik kervanının önüne engel olan taşları çöldeki kum taneleri
Rüveyda İşitmez
Doğuda sandık oyunları silahla yapılmasa zaten tek parti hükümeti kurabilirdi Allahın izni ile. 1. hatalar rehabilite edilsin. 2. sandıklar iyi korunsun. silah zoruyla oy kullanılırsa demokrasi olmaz. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın. Devletimiz Ebed müddet Allah yolunda baki olsun.
06 Temmuz 2015 Pazartesi 12:18
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri