Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ersöz, Hapiste Bile ETÖ’ye Çalışmış

24.05.2013 02:08
Ergenekon davasında tutuklandıktan sonra bacağında et yiyen bakteri bulunduğu gerekçesiyle hastaneye kaldırılan Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün, kuryeler aracılığıyla muvazzaf askerler ve Ergenekon yapılanmasını bilen kişilerle temas kurduğu belgelendi.

Ergenekon Terör Örgütü’nün hala aktif olduğunu gözler önüne seriyoruz. Ergenekon davasında tutuklandıktan sonra bacağında et yiyen bakteri bulunduğu gerekçesiyle hastaneye kaldırılan Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün, kuryeler aracılığıyla muvazzaf askerlerle temas kurduğu ortaya çıktı.

HASTANEDEN ÖRGÜTÜ YÖNETİYOR

Levent Ersöz; yasak olmasına rağmen hastaneye gelen kuryelerle görüşmüş ve söz konusu kişiler Yarbay İsmail Cömert, Şırnak’ın Silopi ilçesinde JİTEM adına adam öldüren ve Ergenekon soruşturması kapsamında yargılanan Koçero Saluci, Ali Aktaş ve Ramazan Erhan’la temas kurarak Ergenekon örgütü hakkında bilgi akışının kesilmesini sağlamak için çalışma yapmış. Gazetemizin ulaştığı belgelerde, kuryelik yapan kişilerin görüşme notlarını Levent Ersöz’e bizzat ulaştırdığı görülüyor.

KURYELERİN GÖRÜŞTÜĞÜ KOÇERO ERSÖZ’ÜN EKİBİNDEN

Koçero Saluci’nin bir dönem bölgede bölge komutanlığı yapan emekli tuğgeneral Levent Ersöz’ün en yakın adamlarından birisi olduğu ve bir çok infaza katıldığı belirtiliyor.
Saluci, Şırnak’ın Cizre ilçesinde yapılan ve 20 kemik parçasının bulunduğu kazının ardından Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanmıştı, daha sonra tahliye olmuştu. Kuryelerin Levent Ersöz’le irtibatları konusunda Koçero Saluci’yle görüştükleri belirtiliyor.

JANDARMA VE GARDİYANLAR KURYELERE İZİN VERMİŞ

Jandarma İstihbarat Daire Eski Başkanı Tuğgeneral Levent Ersöz tutuklu olduğu için hastanedeki güvenliğini biri rütbeli olmak üzere 3 jandarma görevlisi sağlıyor. Jandarma görevlileri, günde 4 defa dönüşümlü olarak hastane odasında görev yapıyor. Adalet Bakanlığı’na temsilcisi olan bir gardiyan da güvenlikten sorumlu olarak bulunuyor. Söz konusu güvenlik önlemlerine rağmen kuryelerin Levent Ersöz’le görüşmesi ve görüşme notlarını kendisine aktarması dikkat çekici bulunuyor.

İŞTE KURYELERİN O NOTLARI

Levent Ersöz’ün İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Servisi’nde kaldığı odadan elde edilen dokümanlarda, kuryelerin muvazzaf asker ve Ergenekon yapılanmasını bilen kişilerle görüşmesi şöyle yer alıyor:

“ALAY’LA ALAKAM OLMADIĞINI BELİRTEBİLİRSİNİZ”

(12) ile numaralandırılan dokümanın içeriğinde, “Komutanım bence Ali’yi karıştırmaya gerek yok. Bu konudan ne kadar az adamın ifadesi geçerse çelişki o kadar. Yine de siz değerlendirin Ali Aktaş. (…) Benim Silopi’de görevli olduğumu, Alay’la alakam olmadığını belirtebilirsiniz. Saygılar sunuyorum. Ellerinizden öpüyorum” şeklinde ibarelerin olduğu,

“İSMAİL CÖMERT YARBAY’LA GÖRÜŞTÜM. EMRİNİZ VARSA BEKLİYORUM”

(13) ile numaralandırılan dokümanın içeriğinde; “Dün ben İzmir’deydim. İsmail Cömert Yarbay’la görüştüm. O ……. (karalanmış) almış. İstihbarat Başkanlığı’nda her şeyden haberi var. Size çok selam söyledi. (Üzeri çizilmiş) ‘O ifadeyi hiç kafasına takmasın, fazla ifade hakkında düşünmesin. İfade mahkeme safahatında ortaya çıkarsa, bizim için iyi olur hemen çürütürüz ama o ifadeyi çıkarmayacaklar’ diyor.
Ben de aynı şekilde düşünüyorum çünkü ifadeyi güçlendiremediler.
24 Ocak’ta Gaffar Okan olayında İsmail Yarbay Ankara’da kursta Genel Komutanlık’ta kayıtları var. 25 Ocak’ta da İtalya’ya gitmiş, o da kayıtlarda. O nedenle ‘sakin olalım’ diyor. ‘Yeter ki çıkarsınlar ifadeni mahkeme safahatında’ diyor, ‘Çıkarmazlarsa, komutan o zaman çıkarılmasını istesin, başka istemesin’ diyor. Şimdilik benim anlatabileceğim başka bir şey yok. Emriniz varsa bekliyorum. Ellerinizden öpüyorum” şeklinde ibarelerin olduğu

“SAYIN KOMUTANIM, KOÇERA VE RAMAZAN ERHAN İLE YAN YANA GELDİM”

(14) ile numaralandırılan dokümanın içeriğinde; “Sayın Komutanım. Son yazışmamızdan sonra serbest kalan Koçera ve Ramazan Erhan ile yan yana geldim. Onlar zaten şahsın Sıtkı Tatar olduğunu ifşa etmişler. Sıtkı bunlara daha önceden gelmiş tek tek ikisi ile de görüşmüş. Jandarma bize hiçbir şey vermedi, polis bana veriyor, ben ifade vereceğim gelin siz de verin diyor. Onlarla bunu kovmuşlar.
 Daha sonra bunlar ceza evinden çıktıktan sonra dilekçe vermiş. Sıtkı ‘Hayati tehlikem var, beni Koçera vuracak’ diye evden dışarı adım atmıyor. Kimseyle konuşmuyor. Bu çocuklar 4 gün polis sorgusunda kalmışlar.
Sorguda devamlı bu ifade üzerinden sorgu yapılmış, ifadeyi doğrulayıcı şeyler söyleyin, sizi bırakalım demişler. 4 gün boyunca sizi ve öncelikle beni çok sormuşlar. Bu çocukların alınma sebebi ifadeyi güçlendirmek. Sadece bu ay 3 ay 17 gün yattılar sadece. Koçero sizi hiç görmediğini söylemiş, gerçekte de hiç görmemişti sizi. Ramazan’da kızının örgütten getirebilmek için sizle birkaç kez görüştüğünü söylemiş” şeklinde ibarelerin olduğu…
 

“İSMAİL CÖMERT YARBAY’LA GÖRÜŞTÜM. EMRİNİZ VARSA BEKLİYORUM”

(13) ile numaralandırılan doküman: “Dün ben İzmir’deydim. İsmail Cömert Yarbay’la görüştüm. (…) İstihbarat Başkanlığı’nda her şeyden haberi var. Size çok selam söyledi. ‘O ifadeyi hiç kafasına takmasın, fazla ifade hakkında düşünmesin. İfade mahkeme safahatında ortaya çıkarsa, bizim için iyi olur hemen çürütürüz ama o ifadeyi çıkarmayacaklar’ diyor. (…) Şimdilik benim anlatabileceğim başka bir şey yok. Emriniz varsa bekliyorum. Ellerinizden öpüyorum”

ERSÖZ, ÖZAL’I ÖLDÜRTMEKLE DE SUÇLANIYOR

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın öldürülmesi talimatını verdiği gerekçesiyle Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz hakkında iddianame hazırlandı. Ersöz, “ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası” talebiyle yargılanıyor.

Ergenekon davasında hakkında ağırlaştırılmış müebbet istenen Levent Ersöz’ün, Balyoz Darbe Planı davasında tedavi olduğu için savunması alınamamış ve dosyasının ayrılmasına karar verilmişti. Balyoz davasında mahkemeye çıkan Ersöz’ün, bu davadan da tutuklanması bekleniyor.

yeniakit

Bu haber toplam 4426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri