Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ertuğrul Özkök: Cenazem kiliseden kaldırılsın istiyorum

18.05.2015 11:43
Ertuğrul Özkök, internet üzerinde oyalamaca isimli bir blog hazırlayan Oya Çınar'a verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

20 yıl boyunca Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapan ve Doğan Holding yönetim kurulu üyesi olan Gazeteci Ertuğrul Özkök, oyalamaca isimli blog'un sahibi Oya Çınar'a kendisiyle gerçekleştirdiği söyleşide çarpıcı açıklamalar yaptı.

"CENAZEM KİLİSEDEN KALDIRILSIN"

"Hiç kendi cenazenizi hayal ettiniz mi? İnsanlar nasıl giyinmiş mesela? Hava nasıl bir hava?" sorusuna ilginç bir cevap veren Özkök, şunları söyledi;

"Ettim! Bir tek şey istiyorum, karıma da söyledim. Birincisi kilisede yapılmasını istiyorum. Camideki cenaze geleneğini beğenmiyorum. Hiç estetik gelmiyor bana. Allah'a inanıyorum. Müslümanım ama müslümanlığın kendi içinde diğer dinleri de barındırdığını biliyorum. Müslümanlar gidip kilisede namaz da kılabiliyor neticede. Dolayısıyla benim cenazem de bir kiliseden kaldırılabilir diye düşünüyorum. Güzel bir kilisede ve oturma düzeni içinde, arkadaşlarımın da kravatlarını takarak, şık bir şekilde yer almalarını ve hakkımda güzel şeyler söylemelerini umuyorum."

Bu haber toplam 3328 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri