Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esad kadın vaizlere vaaz verdi

12.12.2012 16:53
Beşar Esad 26 Ekim'den bu yana ilk kez kamuoyunun karşısına çıktı
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, dün başkent Şam'da ve çevresindeki şehirlerde bulunan mescit ve İslam hukuku enstitülerinde eğitim veren kadın vaizleri kabul etti. Suriye resmi haber ajansı SANA, geniş katılımlı toplantının fotoğraflarını bugün yayınladı.

ESAD'DAN VAİZLERE DOĞRU İSLAM EĞİTİMİ VERİN NASİHATI

SANA'nın aktardığına göre, konuklarını Vakıflar Bakanı Muhammed Abdussettar Seyyid'le beraber kabul eden Esad, yaptığı konuşmada vaizlerin Hz. Muhammed'in temsil ettiği yüce ahlak değerleri esasına dayanan ve Allah'ın istediği gibi doğru bir İslam eğitimi verme zorunluluğu olduğunu söyledi.

VAİZLERDEN SURİYE'YE ÖVGÜ

Esad, Suriye toplumunun en bariz dayanakları sayılan Araplık ve İslam arasındaki ilişkiler hakkında da konuştu. Görüşmede vaizler, Suriye 'nin İslami faaliyetlerin düzenlenmesi konusundaki tavrını övdü. Eğitmenler, Suriyeli kadın larda olumlu bir etki bırakan “kadın vaizlik” kurumunu kazandırmasından dolayı Esad'a teşekkür etti.

26 EKİM'DEN BERİ İLK GÖRÜNTÜSÜ

Son olarak 26 Ekim'de kamuoyunun karşısına çıkan Esad, Şam'daki El Afram Camii'nde bayram namazı kılarken görüntülenmişti. 
Bu haber toplam 2322 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri