Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esed bu 3 ülkeye teşekkür etti!

06.01.2013 13:01
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, geçtiğimiz Kasım ayından bu yana ilk defa halka sesleniş konuşması yapıyor.
Esed'in Şam'ın merkezinde yer alan opera evindeki konuşması, devlet televizyonu tarafından canlı yayınlanıyor. Salona gelişinde Esed'i taraftarları ayakta ve alkışlarla karşıladı. Ülkesinde nereye baksa acılar gördüğünü söyleyen Esed, bu acıların ülkenin her köşesine yayıldığını ifade etti. Bu acılardan ümit doğacağını söyleyen Beşşar Esed , ülkesinde güvenlik ve istikrar eksikliği olduğunu aktardı. Esed ayrıca başkalarının görüşmelerini bekleyerek çözüm bulamayacaklarını belirtti. 
 
Konuşmasında ülkesindeki iç problemin dış ülkelerin nüfuzu ile ortaya çıktığını söyleyen Esed, Suriye 'yi savunmanın da anayasal bir görev olduğunu ifade etti. Terörü yenmek için güç kullanılması gerektiğini aktaran Esed, krizi iç imkanlarla çözmek gerektiğini savundu. Yeni bir tür yabancı saldırı ile karşılaştıklarını kaydeden Suriye Devlet Başkanı, Çin, Rusya ve İran'a verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür etti.  
 
Muhalefeti terörü yaymakla suçlayan Başşar Esed, teröristlerle müzakereler yapmayacaklarını belirtti. Esed ayrıca ülkesine terörün Asya ve Avrupa'dan getirildiğini bildirdi.
 
CİHAN
Bu haber toplam 6412 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri